Pakibo klausimas dėl taip vadinamų „Maskvos namų“ (4)

S. Žiūros nuotr.

S. Žiūros nuotr.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius birželio 23 dieną surengė spaudos konferenciją, kurioje informavo apie savivaldybės gautą Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ieškinio Vilniaus miesto apylinkės teismui kopiją. Šiuo ieškiniu teismo prašoma pripažinti negaliojančiu 2008 metų rugsėjo 5 dieną išduotą statybos leidimą Maskvos kultūros ir verslo centro „Maskvos namai“ statyboms Vilniuje, Juozapavičiaus gatvėje.

„Turime pradėtą objektą Vilniaus mieste, kurio visiškai nereikia – ir dėl geopolitinių, ir dėl architektūrinių priežasčių. Todėl dar praėjusių metų vasarą savivaldybė su visa eile institucijų ėmėsi aiškintis, ar toks objektas pagrįstai yra Vilniuje. Kartu pasitarę su teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, pamatėme, kad statinys pastatytas pažeidus statybos reglamentą. Užfiksuota, kad pažeisti aukštingumo, užstatymo tankumo reikalavimai“, – sako Vilniaus meras.

Pasak R. Šimašiaus, savivaldybė negali pati kreiptis į teismą, todėl ar anuliuoti statybos leidimą, artimiausiu metu spręs teismas. Savivaldybės pozicija yra pritarti teisme, kad statybos leidimas būtų panaikintas. Mero teigimu, bus prašoma inspekcijos papildomai įvertinti statybą, taip pat savivaldybė siūlys papildyti ieškinį teismui, nes „Maskvos namai“ šiuo metu statomi net ne pagal galiojantį statybos leidimą.

Lietuvos rusų sąjungą papiktino Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pareiškimai apie tai, kad Vilniui nereikia jau beveik pastatytų „Maskvos namų“. Vilniaus savivaldybės pareiškimą Lietuvos rusų sąjungos vadovai sieja su liberalų noru įtikti vis mažėjančiai savo rinkėjų grupei, negalvojant apie tokių veiksmų įtaką dvišaliams Lietuvos ir Rusijos santykiams bei Lietuvos rusų bendruomenės interesus.

„Atrodo, kad Vilniaus meras desperatiškai bando gelbėti skęstantį liberalų laivą ir dėl to daro tokius su sveiku protu ir teise prasilenkiančius pareiškimus. Pasiklausius Šimašiaus, atrodo, kad užtenka vien tik pavartoti žodžius „propaganda“ bei „geopolitika“ ir Lietuvos teisė automatiškai nustoja galioti. Tai yra netoliaregiškas ir kvailas elgesys, kuris nedaro garbės sostinės vadovui“, – sako Seimo narys, Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas Sergejus Dmitrijevas.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė