Kurdami Rasos šventės laužus nesukelkime miško gaisrų (0)

Rasos šventė | V. Daraškevičiaus nuotr.

Rasos šventė | V. Daraškevičiaus nuotr.

Artėjant ilgajam savaitgaliui ir ruošiantis į gamtą reikia prisiminti paprastą taisyklę – nežaiskime su ugnimi.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LHMT) specialistai prognozuoja, kad Joninės turėtų būti saulėtos, ypač – vakariniuose šalies rajonuose. Termometro stulpelis š. m. birželio 24, 25, 26 d. beveik visoje Lietuvoje šoktels iki 30 laipsnių.

Sausa ir karšta – tokios oro sąlygos labiausiai patinka poilsiautojams, tačiau jos, deja, pavojingiausios Lietuvos miškams.

Šiais metais iki birželio 23 d. Lietuvos miškuose užregistruoti 69 miško gaisrai 23,78 ha plote, iš jų 28 miško gaisrai privačiuose miškuose 5,33 ha plote. 2015 m. tuo pačiu laikotarpiu šalyje buvo užregistruota 90 miško gaisrų 20,25 ha plote.
Šiais metais miškų urėdijų priešgaisrinės komandos bei miškų pareigūnai pagal gautus pranešimus apie kilusius miško gaisrus buvo išvykę į gaisravietes daugiau nei 320 kartų.

„Prieš porą mėnesių Aplinkos ministerijos organizuotame nacionaliniame miškasodyje per vieną dieną talkininkai pasodino 100 ha miško. Tuo tarpu šiemet birželio pradžioje vos per 3 dienas jo išdegė daugiau kaip 12 ha. Linkiu, kad mišką saugotų ne tik tas, kam teko pasodinti medį, bet ir kiekvienas iš mūsų. Miške draudžiama ne laužavietėse kurti laužus ir naudoti atvirą ugnį, mėtyti neužgesintus degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą. Užkurtą laužą reikia nuolat prižiūrėti, baigus kūrenti, jį užpilti žemėmis ar vandeniu, kol visiškai nustos rusenti. Pastebėję  gaisrą,  nedelsdami  praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112 ar VĮ miškų urėdijai“, – lankymosi miške taisyklių reikalavimus primena aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

LHMT prognozuoja, kad š. m. birželio 24–25 d. pavojingiausios vietos miško gaisrams kilti – Panevėžio ir Kupiškio rajonuose. Pietinėje ir pietrytinėje šalies dalyje bus vidutinis gaisrų pavojus. Tačiau kad ir kokios bebūtų oro sąlygos, primename, kad miške privalu laikytis lankymosi miške taisyklių ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimų, juk daugiau kaip 90 proc. miško gaisrų kylą dėl neatsargios žmonių veiklos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė