Komisija dėl V. Gapšio nesudaryta (0)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Seimas, išklausęs generalinio prokuroro Evaldo Pašilio pranešimą ir vadovaudamasis Seimo statuto 23 ir 71 straipsniais, nusprendė svarstyti siūlymą sudaryti Seimo laikinąją tyrimo komisiją dėl sutikimo suvaržyti Seimo nario Vytauto Gapšio laisvę.

Siūloma, kad frakcijų proporcinio atstovavimo principu sudarytoje Laikinojoje komisijoje darbuotųsi 12 Seimo narių: Albinas Mitrulevičius, Eduardas Šablinsnkas, Rimantė Šalaševičiūtė (Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija), Audronius Ažubalis, Andrius Kubilius, Kęstutis Masiulis (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija), Ričardas Sargūnas, Darius Ulickas (Darbo partijos frakcija), Kęstas Komskis (frakcija „Tvarka ir teisingumas“), Arminas Lydeka (Liberalų sąjūdžio frakcija), Michalas Mackevičius (Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija), Valerijus Simulikas (Mišri Seimo narių grupė).

Komisijos pirmininku siūloma paskirti K. Komskį. Komisijai tyrimą numatoma pavesti atlikti iki rugsėjo 15 d.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė prieš balsavimą dėl nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo laikinosios tyrimo komisijos dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narį Vytautą Gapšį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jį suimti ir kitaip suvaržyti jo laisvę sudarymo“ projektą Nr. XIIP-4555(2) kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu įvertinti, ar Seimo nariai, gavę oficialią paramą iš tyrime minimų bendrovių, balsuodami dėl komisijos sudarymo nesupainiotų viešųjų ir privačių interesų ir ar nereikėtų jiems nusišalinti nuo balsavimo.

„MG Baltic“ koncernas, kurio viceprezidentas Raimondas Kurlianskis įtariamas davęs V.G apšiui kyšį, yra rėmęs beveik visas didžiąsias parlamentines partijas, kai tai dar buvo leista.

„Aš noriu pastebėti, kad nutarimas būtų tikrai nešališkai priimtas, kaip Seimo pirmininkė kreipiuosi į Etikos ir procedūrų komisiją, kad galutinai balsuojant visi būtumėme absoliučiai ramūs, prašau įvertinti tų partijų ir frakcijų Seimo narių, kurios yra gavusios kada nors iš šios kompanijos oficialų rėmimą, ar nebus supainioti viešieji ir privatūs interesai, ar nereiks jiems nusišalinti. Todėl prašau Etikos ir procedūrų komisijos išvados, pertrauka priėmime“, – paskelbė L. Graužinienė.

Šis jos sprendimas pasitiktas opozicijos pasipiktinimo šūksniais.

„Yra toks terminas, kai teisėsaugai trukdoma dirbti, nusikaltimo priedanga“, – sakė opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius.

Prokuratūros rašte Seimui teigiama, jog „V. Gapšys nuo praėjusių metų rugsėjo 28 dienos iki šių metų sausio 22 dienos Vilniuje vykusių susitikimų metu koncerno „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui už teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – už koncernui „MG Baltic“ palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, t. y. už įtaką Darbo partijos frakcijos nariams ir asmenišką balsavimą Seime svarstant Pelno mokesčio įstatymo pataisų projektą bei priimant Seimo nutarimą dėl kelio Vilnius-Utena projekto – tiesiogiai savo ir kitų naudai pažadėjo, susitarė priimti ir priėmė kyšį – 25 tūkst. eurų“.

V. Gapšys šiuos įtarimus neigia ir sako nematantis pagrindo dėl jų naikinti imunitetą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė