Atlikti Panerių žudynių vietos tyrimai paspartins Panerių memorialo sutvarkymą (0)

Paneriu memorialas_jmuseum.lt

Panerių memorialas | jmuseum.lt nuotr.

Birželio 22 d. kultūros viceministras dr. Romas Jarockis dalyvavo Vyriausybės sudarytos tarptautinės komisijos, nagrinėjančios klausimus, susijusius su Lietuvos žydų kultūros ir istorijos paveldu, žydų kapinių ir žydų masinių kapaviečių Lietuvoje išsaugojimu, posėdyje. Viceministras pristatė Panerių memorialo Holokausto ir visoms nacizmo aukoms atminti kompleksinio sutvarkymo darbų eigą ir pabrėžė Lietuvos ir užsienio tyrėjų bendradarbiavimo svarbą.

2012–2013 m. buvo parengta Panerių memorialo kompleksinio sutvarkymo koncepcija. 2014 m. įvyko Panerių memorialo kompleksinio sutvarkymo atviras Idėjos projekto konkursas, o 2014 m. spalio 9 d. įvyko viešas Idėjos projekto aptarimas, išrinkti konkurso laimėtojai.

Paaiškėjus laimėtojams reikėjo atlikti tyrimus ir įsitikinti, ar numatytoje memorialo ir lankytojų centro su ekspozicine erdve vietose galimi statybų darbai. LR kultūros ministerijai inicijavus, tam tikslui kartu su JAV, Jungtinės Karalystės, Izraelio ir Lietuvos mokslininkais atlikti neinvaziniai geoterminiai tyrimai, analizuojant vietovės reljefo ypatumus, padarytos aerofotografijos, kurios lygintos su istorinėmis fotografijomis. Sudarytas vietovės skaitmeninis žemėlapis. Tyrimų metu buvo atrasta naujų, dar iki šiol nežinomų kapaviečių ribų, nustatyta tiksli buvusio tunelio vieta.

Tyrėjų grupei vadovauja Jungtinių Valstijų Hartfordo universiteto profesorius Richardas Freundas bei Izraelio senienų tarnybos Kasinėjimų ir tyrimų departamento vadovas dr. Jonas Seligmanas. Tyrimo partneriai – Lietuvos žydų bendruomenė, Vilniaus universitetas, Jeruzalės hebrajų universitetas, Vilniaus Gaono valstybinis muziejus.

Panerių memorialo Holokausto ir visoms nacizmo aukoms atminti kompleksinio sutvarkymo tikslas – įamžinti nužudytų aukų Paneriuose 1941–1944 m. atminimą ir išsaugoti Holokausto istorinę atmintį ateities kartoms, iš esmės atnaujinti egzistuojantį memorialą, maksimaliai išsaugant išlikusias ir pagal galimybes atkurti naujai nustatytas autentiškas vertingąsias savybes; taip pat siekiama pastatyti naują memorialo lankytojų centrą su modernia muziejaus ekspozicine erdve.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė