Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį galės gauti ir 5 bei 6 vaikų motinos (1)

yourjournal.in nuotr.

yourjournal.in nuotr.

Šiandien, birželio 22 d., Vyriausybės posėdyje pritarta siūlymui ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanoti motinas, pagimdžiusias ir užauginusias bei gerai išauklėjusias 5 ir daugiau vaikų. Kad ši nuostata įsigaliotų, Seimas turi priimti Valstybės apdovanojimų įstatymo pakeitimą.

Pagal dabar galiojantį Valstybės apdovanojimų įstatymą „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojamos motinos, pagimdžiusios ir užauginusios bei gerai išauklėjusios 7 ir daugiau vaikų.

Daugiavaikių motinų kandidatūras dėl apdovanojimo ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu Respublikos Prezidentui teikia Socialinės apsaugos ir darbo ministras.

„Šalyje turime tikrai gražių pavyzdžių, gražių didelių šeimų, auginančių ar jau išleidusių į gyvenimo kelią būrį vaikų. Didžiausia pagarba toms motinoms, kurios, negailėdamos savo jėgų, augina ir rūpinasi tais, kurie jau kuria ar dar kurs šalies gerovę, mūsų visų ateitį, o apdovanojimas medaliu padeda į tokius gerus pavyzdžius atkreipti visuomenės dėmesį“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanotoms daugiavaikėms motinoms Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, savo iniciatyva prisidėdama prie Lietuvos Respublikos Prezidento daugiavaikėms motinoms skiriamo apdovanojimo, skiria vienkartines 290 eurų pinigines premijas.

Per 2012–2016 m. ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu ir premijomis apdovanotos 223 daugiavaikės motinos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė