Lietuvos ir Vokietijos aplinkos ministerijų susitarimas – konkreti nauda Lietuvai (0)

vejo elektrines_ekodiena.lt

Vėjo elektrinės | ekodiena.lt nuotr.

Birželio 21-22 d. Vokietijoje sostinėje Berlyne Vokietijos aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerija organizuoja konferenciją „Penki metai KfW energijos efektyvumo didinimo programos įgyvendinimui“. KfW – tai speciali programa, skatinanti efektyvų energijos panaudojimą. Šios programos lėšomis finansuojami projektai, susiję su atsinaujinančių energijos išteklių – saulės, vėjo, vandens energijos panaudojimu.

Lietuvos delegacija, kurią sudaro Aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, Ministro Pirmininko patarėja aplinkos apsaugai Jūratė Juozaitienė bei Būsto energijos taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta, konferencijoje pristato Lietuvos patirtį ir geriausius efektyvaus energijos panaudojimo pavyzdžius.

2016 m. birželio 22 d. taip pat bus pasirašytas Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos ir Vokietijos Federacinės Respublikos federalinės aplinkos, gamtos apsaugos, statybų ir reaktorių saugos ministerijos susitarimas dėl bendrų inovatyvių aplinkosaugos projektų vykdymo Lietuvoje.

Aplinkos viceministrė D. Matonienė teigia, kad tai bus didelis žingsnis į priekį Lietuvoje įgyvendinant naujausius atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo ir kitus projektus.

„Šis susitarimas leis mums pasinaudoti ne tik Vokietijos patirtimi bei metodine pagalba, bet sudarys galimybes visoms Lietuvos savivaldybėms gauti finansinę paramą inovatyviems aplinkosauginiams projektams“, – sako D. Matonienė.

Lietuvos savivaldybės pastatų energinio efektyvumo didinimo projektų inovatyvioms priemonėms galės iš Vokietijos gauti papildomą finansavimą net iki 80 proc. Šia finansine parama bus galima pasinaudoti ir kompleksiškai atnaujinant miestus, t. y. įgyvendinant kvartalinės renovacijos projektus. Remiantis Vokietijos gerąja patirtimi buvo parengtas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės š. m. birželio 1 d. patvirtintas Kvartalų energinio efektyvumo didinimo programų rengimo ir įgyvendinimo tvarkos aprašas, kuriuo nustatyta savivaldybės teritorijoje esančių kvartalų atrankos, kvartalų energinio efektyvumo didinimo programų rengimo, įgyvendinimo ir finansavimo tvarka.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė