Švietimo ir mokslo ministerija skyrė lėšų neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi veikloms (0)

R. Jokymaitytės nuotr.

R. Jokymaitytės nuotr.

Kompiuterinio raštingumo pamokos senjorams, kalbų kursai, tėvų mokymai – tai tik maža dalis suaugusiųjų švietimo užsiėmimų, kurie šiemet vyks regionuose. Švietimo ir mokslo ministerija jau trečius metus iš eilės  rengia neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų projektų konkursą. Sulaukta beveik tris kartus daugiau paraiškų negu pernai – per 200.  Iš jų atrinktiems 36 projektams skirta 290 tūkst. Eur.

„Projektų tikslas – pasiūlyti kuo įvairesnių programų suaugusiesiems, kad jie galėtų mokytis, plėtoti savo profesines ir asmenines kompetencijas, kad lengviau prisitaikytų prie nuolat besikeičiančių darbo rinkos poreikių,“ – sako švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.

Konkursui projektus teikė universitetai, kolegijos, asociacijos, viešosios įstaigos, trečiojo amžiaus universitetai, bibliotekos, profesinio mokymo įstaigos.

Teikiamo projekto turinys turėjo atitikti vieną iš sąlygų, nurodytų šiemet Vyriausybės patvirtintoje Mokymosi pagal neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programas finansavimo metodikoje. Tai yra: mokymosi visą gyvenimą paslaugų regionuose plėtra, darbo rinkai reikalingų profesinių ir asmeninių kompetencijų ugdymas, mokymasis trečiojo amžiaus universitete ir kt.

Daug projektų skirta valstybinės kalbos mokymuisi, meniniam ir kultūriniam, pilietiškumo ugdymui, verslumo planavimui, sveikai gyvensenai.

Suaugusiųjų švietimas savivaldybėse stiprėja ir įgauna kryptingumą. Įgyvendinant Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi įstatymą, nuo pernai rudenio savivaldybėse pradėjo dirbti suaugusiųjų švietimo kuratoriai, kurie rūpinasi įvairių mokymų organizavimu vietose, tiria jų poreikį.

Pagal Eurostato duomenis, 2015 m. Lietuvoje dalyvaujančių neformaliojo suaugusiųjų švietimo veikloje vidurkis buvo 5,8 proc. nuo visų gyventojų. Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi 2016–2025 metų plėtros programoje numatyta, kad iki 2023 metų šis rodiklis turėtų kilstelėti iki 12 proc.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė