„Kokia… prasmė?“: Pokalbis su studijos Studijos Joga LT įkūrėju Arnu Kazicku Haridu (audio) (3)

Arnas Kazickas–Haridas | studija365.lt nuotr.

Arnas Kazickas–Haridas | studija365.lt nuotr.

„Alko“ radijuje transliuojamas laidų ciklas „Kokia… prasmė?“, kurios autorius Gediminas Citukas bendrauja su įvairių religinių konfesijų atstovais, mokslininkais bei žmonėmis, kurie pašventę savo gyvenimą gvildenti ir ieškoti atsakymus į egzistencinius klausimus, kurių pagrindinė mintis apibrėžiama vienu klausimu „Kokia žmogaus gyvenimo prasmė?“

„Pašnekovams užduodame 4-is vienodus klausimus. Tikimės, kad jų žinios ir įžvalgos kažkiek priartins prie mūsų būties suvokimo šiame pasaulyje arba bent neleis mums kartų užmigti ant plūduriuojančio juslinio-egzistencinio tinklo, kuris apraizgęs ir užtemdęs mūsų protą bei širdį grubumu, šaltumu,  prievarta artimajam, buitine rutina bei vartojimo bukumu“. – sako laidos vedėjas G. Citukas.

Kokia prasmė mums gimti ir mirti, jeigu viskas išnyksta. Juk mums neduota jokio pasirinkimo: gimstame iš nebūties ir niekas neklausia mūsų leidimo ar noro gyventi, augti, bręsti, senti? Po to mirštame  ir vėl mūsų niekas  neklausia ar norime mirti ar gyventi? Taip ir vėl  išnykstame amžinybėje, grįždami atgal į nebūtį.

Klausimai:

 1. Kodėl mes gimstame ir mirštame? Ar turi žmogaus gyvenimas prasmę?
 2. Ar turi žmogus siela? Ar ji amžina? O gal ji daloma, skaidoma ir išnyksta?
 3. Kodėl Dievas „toleruoja“  žmogaus kančią, prievartą? Kodėl žūsta nekalti žmonės, ypač vaikai,  negalintys ir nesugebantys apsiginti? Kodėl gimsta ligoti, apsigimę vaikai?
 4. Ar žmogui gyvenimas duodamas vieną kartą ir jis gyveną vieną kartą?

Šį kartą klausykite pokalbio su  Arnu Kazicku Haridu – Studijos Joga LT vadovu ir įkūrėju:

Kategorijos: „Kokia… prasmė?“, Alko radijas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

 1. Atmintis:

  „Kokia prasmė?“: 1998 m. birželio 22 d. Taline pasirašytas dokumentas, atkuriantis prieškario metais egzisavusią „Baltijos spaudos santarvę“. Lietuvos, Latvijos ir Estijos žurnalistus vienijanti organizacija pavadinta „Baltijos žurnalistų federacija“.

 2. Kemblys:

  Manau, Arnas Kazickas–Haridas neteisingai išvertė iš Tibeto Mirusiųjų knygos žodį Siela. Įdomu, kaip tibetiečiai vadina Vėlę, Dvasią, Sielą?

 3. Labai geras straipsnis ir medžiaga kuri skelbiama ,,kokia prasmė,,gal žmonės supras ir bus ne tokie išdydus gerbs ir savo artimuosius ir gal taps dvasingesniais viduje.Pagarbiai Aldona…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė