Gyventojai išmeta 70 nuošimčių mažiau vienkartinių gėrimų indų (0)

Plastikiniai buteliai | Ford-life.com nuotr.

Plastikiniai buteliai | Ford-life.com nuotr.

Dėl nuo vasario 1 d. įvestos vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistemos, užstatinių indų kiekis šiukšledėžėse sumažėjo 70 nuošimčių. Atliekų tvarkymo bendrovės „VSA Vilnius“ Atliekų paruošimo perdirbimui skyriaus vadovas Laurynas Kazlauskas teigia, kad iš tiesų jaučiamas didelis pokytis – naujoji sistema paskatino gyventojus tarą priduoti antriniam panaudojimui, o plastiko konteineriai užpildomi lėčiau.

„Apibendrinę keturis užstato sistemos veikimo mėnesius matome, kad sistema skatina atsižvelgti į aplinkosaugą – nors nemenka dalis gyventojų, nepaisant užstato, vis dar iš įpročio meta plastiko ir metalo gėrimų indus į rūšiavimo šiukšlių dėžes, jų apimtys sumažėjo daugiau nei du kartus. Tiesa, labai nesinorėtų, kad žmonės pradėtų rūšiuoti tik užstatinius indus, o tokios antrinės žaliavos kaip plėvelė, popierius, kiti plastikiniai, metaliniai, popieriniai ir stikliniai indai ar gaminiai, būtų toliau metami į bendras šiukšledėžes, tačiau tai gali būti pradžia, skatinanti žmones tolesniam žingsniui“, – teigia L. Kazlauskas.

Pasak jo, naujoji vienkartinių gėrimų pakuočių užstato sistema rūšiuojančius atliekas gali paskatinti keisti nusistovėjusius įpročius: nuo šiol rūšiavimui reikalinga dar viena, atskira šiukšliadėžė depozitinei tarai, o rūšiavimo konteineriai dažniausiai yra arčiau nei taromatai, jais paprasčiau naudotis. Nepaisant papildomų žingsnių, gyventojai jau spėjo prisitaikyti prie naujovių ir aktyviai naudojasi sistema.

L. Kazlauskas teigia, kad įvedus naująją sistemą dėl didelio atlygio už depozitinę tarą asocialūs asmenys, matydami, jog ja naudojasi dar ne visi gyventojai, intensyviau išieško konteinerius dažnai juos apgadindami ir prišiukšlindami aplinką. „Taip vadinami miesto sanitarai išrenka brangiausias antrines žaliavas iš konteinerių – PET butelius ir aliuminio skardines, – palikdami pigesnes žaliavas, tokias kaip popierius, plėvelės ir kiti indai. Taip pat, jiems bandant išsirinkti užstatinius indus, neretai apgadinamos šiukšliqdėžės konteineriai, kuriuos vėliau reikia remontuoti ar net keisti naujais“, – sako L. Kazlauskas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė