Po šešerių metų ruonis grąžintas į savo voljerą (0)

am.lt nuotr.

am.lt nuotr.

Lietuvos zoologijos sode džiugios permainos. Nuo šiol lankytojai galės džiaugtis atnaujintu pilkojo ruonio vardu Kajus voljeru. Atnaujinant voljerą Lietuvos zoologijos sodo darbuotojams teko neeilinis iššūkis – kol ruonio baseine buvo vykdomi remonto darbai, gyvūnui teko ieškoti naujų namų.

Gyvūno perkėlimas – didelio pasiruošimo reikalaujanti procedūra. Šiais metais zoologijos sode jau vyko dviejų liūtų, atvykusių iš Olandijos perkėlimo operacija.

„Zoologijos sode jau ne pirmus metus veikia atskira žmonių komanda, paruošta dirbti su gyvūnų perkėlimu, kuomet vykdome remontus arba atsivežame naujus gyvūnus. Tai sudėtingas ir pavojingas darbas, neretai darbuotojai žino, jog rizikuoja savo ir kolegų gyvybe“, – sako Zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių skyriaus zoologė Jelena Trasauskienė. Ruonis iš savo voljero buvo iškeltas prieš šešetą metų. Kol vyko remonto darbai, ruonis buvo perkeltas į kitą zoologijos sode esantį begemotų baseiną.

Ruonio voljeras zoologijos sode yra labiausiai lankytojų dėmesį traukianti vieta. Vaikai mėgsta pašerti jį žuvimis, savaitgaliais prie šio voljero sunku prieiti dėl didelės lankytojų minios. Pastaruoju metu ruonio baseinas vis dažiau atkreipdavo susirūpinusių lankytojų dėmesį dėl jo itin prastos būklės – baseine buvo pradėjęs byrėti tinkas, todėl ilgainiui būtų kilusi grėsmė gyvūno sveikatai.

Atnaujintas ruonio voljeras nuo šiol džiugins ir didelius, ir mažus lankytojus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė