Trakai vėl alsavo viduramžių dvasia (nuotraukos) (0)

Trakai vėl alsavo viduramžių dvasia | A. Sabonytės nuotr.

Trakai vėl alsavo viduramžių dvasia | A. Sabonytės nuotr.

Birželio 18–19 d. Trakai alsavo viduramžių dvasia. Čia vyko tradicinė, jau aštuonioliktoji, Viduramžių šventė. Šiemet į Trakų pusiasalio pilį buvo sugužėję virš 200 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos ir Azerbaidžano. Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus.

Šventėje dvi dienas skambėjo muzika, svaigiam šokio sūkury sukosi ne tik šokėjai, bet ir lankytojai, kovėsi viduramžių riteriai, dirbo amatininkai  ir mokė senųjų amatų, netrūko įvairių senovinių pramogų ir suaugusiems, ir mažiesiems.

Šiais metais po pertraukos į renginį vėl atvyko Olštyno pilies riterių brolija, kuri ne tik dalyvavo riterių kovose, rengė žiūrovams skirtas, bet ir pirmąkart surengė programą vaikams.

Šventėje pasirodė senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“, Kauno karo istorijos klubas, Hospitalierių ordinas, „Kovas“. Pirmą kartą iš Baltarusijos atvyko karybos rekonstruktoriai Bielyj Tur“.

Pilyje įsikurs ir amatų miestelis. Šiais metais didžiausias dėmesys skiriamas edukacijai. Į renginį atvyksta per 30 nagingųjų meistrų, edukatorių, tautodailininkų, paveldo puoselėtojų-entuziastų.

Dainomis ir šokiais svečius linksmino viduramžių muzikos ansamblis „Lity Taler iš Baltarusijos, istorinio šokio trupė „Galms“ iš Latvijos, senosios muzikos ir šokio trupė „Festa Cortese“, folkloro kolektyvai „Obelija“, „Girjaukis“, choras„Gentis“, folkroko grupė „Žalvarinis“ ir intelektualiojo roko grupė „Corus“, kuri pristatė nepakartojamą pasirodymą su vokalistu Vusal Rzasoy.

Šeštadienio vakarą šokio ir ugnies studija „Čiutyta“ parodė visus šventės dalyvius užbūrusį magišką ugnies reginį.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė