Bernardinų sode vyks dailiausių tautinių aprėdų rinkimai ir šventinis koncertas (0)

A.Moisiejenko nuotr.

A.Moisiejenko nuotr.

Birželio 26 d., 18 val. vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Bernardinų sodą – prie muzikinio fontano vyks šventinis renginys – lietuvių tautinių aprėdų konkurso „Išausta tapatybė“ baigiamasis turas ir gyvo garso koncertas.

Lietuvos liaudies kultūros centras jau antrą kartą rengia tautinių aprėdų konkursą kviesdamas dalyvius parodyti lietuvių drabužių įvairovę ir grožį, pasidalyti savo įgytomis žiniomis, kūryba ir atradimais, kuriuos patiria kiekvienas, besisiūdinantis tautos istoriją atspindinčius rūbus.

Šis susibūrimas yra išskirtinė galimybė vienoje vietoje pamatyti visų Lietuvos etnografinių regionų aprėdus: baltumu tviskančius aukštaičių, ryškiaspalvius žemaičių, languotus, raštuotus dzūkų, spalvingais raštais puoštus suvalkiečių ir sodrių, tamsių spalvų klaipėdiečių drabužius. Rengėjams bene svarbiausia yra pabrėžti gyvą tautinės aprangos vertę: ir pristatyti ją ant šiuolaikinės madų pakylos, ir priartinti prie kiekvieno žmogaus, atėjusio į vilniečių pamėgtą Bernardinų sodo erdvę.

Žiūrovai taip pat turės neeilinę progą išgirsti puikius Lietuvos atlikėjus. Koncertuos ir renginio nuotaiką kurs žaižaruojantis pučiamųjų instrumentų virtuozas Saulius Petreikis su grupe, savitomis liaudies dainų interpretacijomis klausytojus žavinti dainininkė Rasa Sera, Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island“ ir kiti.

Nugalėtojus rinks specialistų, žymių visuomenės ir kultūros žmonių vertinimo komisija: režisierius Vytenis Pauliukaitis, drabužių dizainerė, Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedros profesorė Jolanta Talaikytė, liaudies dainų atlikėja Veronika Povilionienė, jaunas perspektyvus aktorius ir režisierius Paulius Markevičius, dailėtyrininkė dr. Teresė Jurkuvienė.

Per 100 konkurso dalyvių varžysis asmeninių moterų, vyrų, vaikų, bendruomenių, kolektyvų rūbų kategorijose. Drabužiai bus vertinami pagal tai, kaip jie pristato vieną ar kitą istorinį laikotarpį, regioną, kokia jų dalių – audinių, rankdarbių ir siuvinių – kokybė. Laimėtojams numatyti vertingi prizai.

Tie, kurie ateis su savais tautiniais aprėdais – jų lauks staigmena!

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė