Apdovanoti „Žemės vaikai“ (0)

Žemės ūkio ministerijos nuotr.

„Žemės vaikai“ | Žemės ūkio ministerijos nuotr.

Ketvirtadienį, birželio 16 d., jau aštuntą kartą apdovanoti konkurso „Žemės vaikai“ nugalėtojai. Tai profesinio mokymo įstaigų mokinių profesinio meistriškumo konkursas, kurio baigiamasis renginys vyko Ukmergės rajone Šventupėje.

„Kiekvienas iš mūsų išgyvename tris etapus: praeitį, dabartį ir ateitį. Šis konkursas – tai dabartis ir tebūnie puiki pradžia į ateitį“, – kalbėjo žemės ūkio viceministras Saulius Gintas Cironka šventės atidaryme.

„Žemės vaikai“ rengiami siekiant populiarinti žemdirbiškąsias profesijas, gerinti kaimo jaunuolių profesinį pasirengimą, praktinius įgūdžius, skatinti jų verslumą, sumanumą, kūrybiškumą, puoselėti tradicijas ir ugdyti etninę kultūrą, atskleisti jų svarbą asmenybės formavimui. Konkursas rengiamas dviem etapais: profesijų konkurse išrinkti regionų nugalėtojai, kurie ketvirtadienį Šventupėje siekė garbingo „Žemės dukros“ ir „Žemės sūnaus vardo“.

Šiais metais konkurse varžėsi 11 merginų ir 11 vaikinų iš įvairių Lietuvos profesinio mokymo įstaigų. Jie turėjo parodyti ne tik puikias teorines žinias iš savo gimtojo krašto istorijos, geografijos, tautosakos, bet ir praktinius įgūdžius. Sukomponuoti puokštę – praktinė užduotis skirta merginoms, o dalgiu nupjauti žolę – vaikinų praktinių įgūdžių užduotis.

Pasak Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro direktorės Linos Gumbrevičienės, nugalėjo geriausi iš geriausiųjų. „Ir nors ne visus galime oficialiai paskelbti „Žemės vaikais“, reikia prisiminti, kad mes visi esame savo žemės vaikais. Todėl puoselėkime, gražinkime ir tausokime ją“, –   pristatydama vertinimo rezultatus, sakė L.Gumbrevičienė.

„Žemės dukra 2016“ tapo Silvija Stankevičiūtė (Ukmergės technologijų ir verslo mokykla). Antroje vietoje – Edita Andrijauskaitė (Zarasų žemės ūkio mokykla) ir trečioji atiteko Miglei Dargužaitei (Joniškio žemės ūkio mokykla).

Puokštė komponuojama iš lauko (pievų, miškų, tradicinių darželio irk t.) gėlių. Pagal vieną iš dviejų temų ištrauktų užduoties metu (Sekminių, Joninių/Rasų, Žolinių, Šeimininkių, Jubiliatų, vardinių, Nugalėtojų, Jaunamartės). Konkurso dalyvėms skiriama 1,5 valandos puokščių gamybai bei pristatymui.

„Žemės sūnumi 2016“ paskelbtas Modestas Mažrimas (Mažeikių profesinė mokykla, Viekšnių sk.). Antrą vietą iškovojo Evaldas Paukštė (Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla), trečią – Darius Mokšeckas (Aukštadvario žemės ūkio mokykla).

Dalyviai turi atsivežti savo dalgius, jo plakimui reikalingą įtaisą ir galąstuvą. Konkurso dalyviams paruošiami sužymėti laukeliai, kurio numerį dalyviai ištraukia prieš pat užduotį. Pjovimo užduotys – paprastoji ir sankirtinė pradalgė. Užduočiai atlikti skiriama viena valanda.

Visos konkurse dalyvavusios mokymo įstaigos atsivežė moksleivių sukurtų darbų ir įrengė savo darbų stendą – kiemelį, kuriame demonstravo amatų ir tautinio paveldo gaminius, jų technologijas.

Šiais metais geriausiais kiemeliais pripažinti:
Ekologiškiausias – Kelmės profesinio rengimo centras
Gurmaniškas – Kretingos technologijų ir verslo mokykla
Meistriškiausias – Panevėžio M.Rimkevičaitės technologijų mokykla
Amatininkiškas – Zarasų žemės ūkio mokykla
Etnografiškiausias – Ukmergės technologijų ir verslo mokykla
Išmaniausias – Švenčionių profesinio rengimo centras
Meniškiausias – Smalininkų technologijų ir verslo mokykla
Dainingiausias – VšĮ Kuršėnų profesinė mokykla
Jaunatviškiausias – Dieveniškių technologijų ir verslo mokykla
Žemdirbiškiausias – Radviliškio technologijų ir verslo mokykla

Konkursas rengiamas kas antrus metus. Pirmą kartą vyko 1997 m. Dauguose.

Šiais metais konkursą rengė Žemės ūkio ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centras, Kaimo plėtros profesinių mokyklų asociacija,  Ukmergės technologijų ir verslo mokykla.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė