Pusei elektros neturėjusių gyventojų atkurtas elektros tiekimas (0)

nulauzti medziai.audra_vilnis.lt nuotr

Audros nulaužti medžiai Molėtų mieste | vilnis.lt nuotr.

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) tęsia penktadienio vakarą ir naktį siautusio škvalo padarinių likvidavimą. ESO per šeštadienį pašalino didžiąją dalį elektros tiekimo sutrikimų po to, kai dėl gamtos stichijos be elektros buvo likę apie 60 tūkst. elektros vartotojų. Šeštadienį 18 val. be elektros buvo likę apie 28 tūkst. elektros vartotojų.

Penktadienio vakarą gamtos stichija daugiausia žalos padarė Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Utenos regionams. Vėliau – naktį iš penktadienio į šeštadienį – gamtos stichija smogė Klaipėdos ir Šiaulių regionams.

18 val. duomenimis, Kauno regione elektros tiekimas buvo sutrikdytas 12 tūkst., Alytaus regione – 8,9 tūkst. elektros vartotojų, Vilniaus regione – 3,6 tūkst.,  Klaipėdos regione – 2 tūkstančiai.  Utenos regione be elektros buvo likę 1,3 tūkst. elektros vartotojų. Panevėžio ir Šiaulių regionuose elektros neturėjo po mažiau 1 tūkst. elektros vartotojų.

„Gedimų šalinimo darbus tęsia 220 operatyvinių komandų. Škvalo padarinių likvidavimą apsunkina sudėtingi gedimai: dalyje linijų fiksuojame po kelis gedimus, taip pat buvo atvejų, kai teko keisti gūsingo vėjo nulaužtas betonines atramas. Gedimų šalinimo laikui turi įtakos ir tai, jog kai kuriais atvejais vykdami šalinti gedimų susiduriame su ant kelio nuverstais medžiais. Dedame visas pastangas kuo greičiau atnaujinti elektros energijos tiekimą likusiems vartotojams“, – sakė ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktorius Dalius Svetulevičius.

Bendrovė primena, jog pastebėjus gedimus ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti trumpuoju numeriu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pastebėjus nutrūkusį elektros oro linijos laidą, jokiu būdu negalima jo liesti ar priartėti arčiau kaip 8 metrus. Negalima artintis ir liesti ant elektros laidų užvirtusių medžių, užkritusių šakų ar nuvirtusių oro linijų atramų, nes jie taip pat gali būti pavojingi gyvybei.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė