Joninių paslaptys apgaubs Lietuvos liaudies buities muziejų (0)

LLBM, R. Žaliausko nuotr.

LLBM, R. Žaliausko nuotr.

Pavasario darbai jau užbaigti, pats laukų žydėjimas, brandos laukimas. Dienos dar ilgėja, nors saulė jau pavargus, tuoj persiris per dangaus aukštumas ir užbaigs trumputes vasaros atostogas žemdirbys. Viena šių gražiausių vasarvidžio dienų, kai žemė ilsisi po dalgio dar nepaliestu žiedais žydinčiu, bitėmis dūzgiančiu žolynų kilimu, po jį pasklisdavo kuo balčiausiais lino drabužiais pasidabinusios bene visos mergaitės, dainas dainuodamos, tai devynių, tai dvylikos rūšių gėles vainikams rinkdamos. Įsiliepsnodavo laužai, sukosi apie juos rateliai, skambėjo dainos, miškuose žydo paparčiai, o darželiuose – diemedžiai…

Apie Joninių šventės apeigas senovėje daugiausia byloja dar iki šiol užsilikę apeigų likučiai, burtai ir prietarai. Kokie Joninių papročiai ir ką mes apie juos žinome, kas išliko iki mūsų dienų – apie tai sužinosite birželio 24 dieną nuo 13 val. atvykę į Joninių šventę Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse.

Jonines-Rumsiskese-r-zaliausko-nuotr (4)

LLBM, R. Žaliausko nuotr.

Šventėje lankytojų lauks apeiginė vandens magija, kupoliavimas, burtai, ateities spėjimas iš gėlių, vainikų, ugnies pagerbimas, Jonų ir Janinų sveikinimai, „Joninių paslaptys“, viktorina, skirta muziejaus 50-mečiui bei Liudvinavo teatro „Žalias sodas“ spektaklis „Mediniai stebuklai“!

LLBM, R. Žaliausko nuotr.

LLBM, R. Žaliausko nuotr.

Šventės dalyviai galės šokti, dainuoti su ansambliais, žaist lietuviškus žaidimus, šokinėti per laužą, važinėtis su arkliais.

LLBM, R. Žaliausko nuotr.

LLBM, R. Žaliausko nuotr.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė