Vidurvasario šventė sujungia Baltijos ir Šiaurės šalis (video) (0)

Baltijos ir Siaures saliu vidurvasario svente Kairenuose_lrp.lt

Šiaurės ir Baltijos šalių Vidurvasario šventė Kairėnuose | lrp.lt nuotr.

Birželio 16 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Šiaurės ir Baltijos šalių Vidurvasario šventėje. Tradicine tapusią šventę Kairėnų botanikos parke organizavo Šiaurės ir Baltijos šalių ambasadoriai.

„Šiaurės ir Baltijos šalių vidurvasario šventė – daugelio laukiamas ir mėgstamas renginys. Tai ne tik gera proga atsiminti bendras kultūrines tradicijas, bet ir tvirtos mūsų partnerystės ir draugystės simbolis. Ši šventė – tai dar vienas įrodymas, kad esame partneriai ir sąjungininkai, kartu besirūpinantys regiono žmonių gerove ir saugumu“, – sakė šalies vadovė.

Šventėje, kasmet sutraukiančioje beveik tūkstantį žmonių, pristatomos Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Švedijos, Norvegijos ir Suomijos Rasos (Joninių) tradicijos, maistas, muzika ir šokiai.

Vidurvasaris – trumpiausios nakties ir ilgiausios dienos metas – švenčiamas visose Šiaurės ir Baltijos šalyse. Tai, kad visą Baltijos jūrą trumpiausią metų naktį apjuos laužai, pasak Prezidentės, simbolizuoja valstybių draugystę, bendrumą ir dar labiau stiprina tarpusavio ryšius.

Vidurvasario šventė, kurią švenčia visos Baltijos jūros regiono šalys, Lietuvoje surengta ketvirtą kartą.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė