Sukurtas žemėlapis, padėsiantis rasti ir pamatyti įdomiausias Lietuvos vietas (0)

Žemėlapio pav.

Žemėlapio pav.

Jei teko bent kartą planuoti kelionę Lietuvoje, neabejotinai sutiksite, kad dažnai tai tampa tikru iššūkiu. Planuojant išvyką su šeima ar draugais, ieškant įdomių vietų, pažintinių takų, informacijos dažnai tenka ieškoti daugiau nei dešimtyje skirtingų interneto svetainių. Randama informacija tai pat labai skiriasi. Vienur ji išsami, su nuotraukomis, kitur – tik pavadinimas ir sakinys ar du aprašymo. Tačiau didžiausia problema – informacijos apie konkretaus objekto vietą, tikslių koordinačių nebuvimas. Tenka tapti tikru detektyvu ieškant, kurioje tiksliai Lietuvos vietoje dominantis objektas yra.

„Su šiais sunkumais, planuodamas savo šeimos išvykas Lietuvoje, susidurdavau ir aš“ – teigia projekto pamatykLietuvoje.lt idėjos sumanytojas Arvydas Dotas – „noras pakeisti šią situaciją, padėti sau ir kitiems mėgstantiems keliauti tapo paskata projekto  pamatykLietuvoje.lt atsiradimui“.

„pamatykLietuvoje.lt“ sistemos pagrindas – žemėlapis ir tiksli turizmo objektų vieta jame. Interaktyvus žemėlapis veikia tiek kompiuteryje, tiek išmaniuosiuose telefonuose. Jau dabar žemėlapyje pateikiamos tikslios vietos, nuotraukos, aprašymai apie daugiau kaip 200 pažintinių maršrutų ir daugiau kaip 8000 lankytinų objektų.

„Manome, kad tai yra tik pusė to, ką įdomaus galima rasti Lietuvoje, tad sąrašas nuolat pasipildo naujais mūsų komandos atradimais“ – pasakoja Arvydas Dotas. Prie pamatykLietuvoje.lt duomenų bazės pildymo ir informacijos sisteminimo aktyviai prisideda turizmo informacijos centrai, parkų direkcijos ir patys sistemos naudotojai, keliautojai.

Pirmoji „pamatykLietuvoje.lt“ versija pristatyta šių metų balandžio 1 d. Sulaukusi ypatingo naudotojų, turizmo paslaugų teikėjų ir kitų šioje srityje veikiančių organizacijų palaikymo, projekto komanda jau dirba prie antrosios sistemos versijos. Jau greitai „pamatykLietuvoje.lt“ pasiūlys kelionės planavimo įrankius, į individualius pomėgius orientuotas paieškos galimybes bei  priemones naudotis žemėlapiu ir visa jo informacija neturint interneto ryšio.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė