Profsąjungos prie Seimo – „Čia gyvensim ir dar balsuosim!“ (nutraukos) (1)

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Birželio 16 d., 11 val. Nepriklausomybės aikštėje šalia Seimo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija (LPSK) ir Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ surengė protesto akciją „Čia gyvensim ir dar balsuosim!“ Akcijoje profesinių sąjungų atstovai pasisakė prieš Darbo kodekso projekto priėmimą bei įstatymų liberalizavimą.

Birželio 16 d. vykusi protesto akcija iš kitų išsiskiria interaktyvia scena, kurioje LPSK ekspertai diskutavo apie socialinį modelį bei komentavo tiesiogiai Seime vykusį posėdį, kuriame buvo svarstomi darbuotojams aktualūs klausimai. Mitingo dalyviai turėjo žalias bei raudonas korteles, o jų dėka galėjo balsuoti ir taip įvertinti Seimo narių sprendimus.

Akcijos metu taip pat buvo apdovanoti labiausiai šalies darbuotojams „nusipelnę“ Seimo nariai, savo iniciatyvomis ir veiksmais bloginantys dirbančių žmonių teises.

Protesto akciją vainikavo akcijos „Išrink labiausiai darbuotojams „nusipelniusį“ Seimo narį“ apdovanojimai:

„Skaudžiausias smūgis darbuotojams“ – už išeitinių išmokų mažinimą, 0 valandų darbo sutarties įvedimą ir darbuotojų atleidimą be priežasties – antipilietinio darbo spartuolio vardą laimėjo Socialdemokratų frakcijos seniūnė Irena Šiaulienė. Seimo narei bus įteiktas prizas – makaronai.

„Labiausiai mylintis darbuotojus“ – politikas, viešai reiškiantis paramą darbuotojams, tačiau balsuojantis priešingai – už dirvos išpurenimą dešiniųjų atėjimui suteikiamas Algirdui Butkevičiui. Premjerui bus įteikti riestainiai.

„Darbas – dzin“ – už blogiausios Europos Sąjungos praktikos įgyvendinimą suteikiamas vienam iš socialinio modelio rengėjų Tomui Davuliui, kuriam bus įteiktas kalafioras.

„Vėl grąžintos į tekstą nulinės darbo sutartys – tai pačios blogiausios sutartys, tą yra pažymėjusi ir Europos Komisija. Tą turi tik dvi šalys. Nereikėtų daryti tokių žingsnių – grąžinti terminuotų sutarčių prailginimą, terminuotų 5 metų sutarčių galimybę vėl jas tęsti – tas yra labai blogai. Kas dar čia yra  – išeitines išmokas nori vėl išbraukti iš teksto, išeitinių išmokų dydžius norima palikti kažkokiam įstatymui, kuris dar nepriimtas“, – sako Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė.

Seimo nariai imtis darbo kodekso tvirtinimo planuoja kitą savaitę.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė