Žmogaus pėdos įspaudai matomi ne tik Mėnulyje, bet ir pašto ženkluose (2)

H. Kebeikis | asmeninė nuotr.

H. Kebeikis | asmeninė nuotr.

Vilniaus centriniame pašte eksponuojama žinomo filatelisto ir kolekcininko Henriko Kebeikio pašto ženklų ir vokų paroda „Žmonės Mėnulyje“. Unikalioje H. Kebeikio kolekcijoje įamžinta vieno iš svarbiausių JAV ir pasaulio kosmonautikos įvykių – „Apollo“ skrydžių į Mėnulį programa.

„Dar vaikystėje užgimęs troškimas pažinti slėpiningą kosmosą, ko gero, tapo „liga“ visam gyvenimui. Visais laikais žmonės bandė įminti dangaus ir Visatos mįslę: nuo M. Koperniko ar G. Galilėjaus laikų iki pirmųjų į kosmosą paleistų raketų ir žmogaus palikto pėdsako Mėnulio dulkėse domėjimasis Visata neblėsta.

Gyvenau tokiame amžiuje, kai kosmonautikai ir Visatos tyrinėjimams buvo skiriamas ypatingas dėmesys. Išgyvenau šlovingus kosmoso pasiekimo laimėjimus, tokius kaip pirmojo žmogaus – legendinio SSRS kosmonauto Jurijaus Gagarino – skrydis į kosmosą ar garsioji „Apollo“ misija, kuri buvo vainikuota pirmuoju žmogaus išsilaipinimu Mėnulyje.

Įvairios šalys kosmoso tyrinėjimo veiklai ir pasiekimams įamžinti leido pašto ženklus, specialius spaudus, vokus ir atvirlaiškius. Pradėjęs rinkti dar jaunystėje, juos kolekcionuoju iki šiol“, – teigė filatelistas H. Kebeikis.

Filatelinė kolekcija „Žmonės Mėnulyje“, kurią sudaro pašto ženklai ir suvenyriniai vokai, surinkti ir iš atokiausių Žemės kampelių, atspindi NASA mokslininkų įgyvendintą „Apollo“ istoriją: nuo raketų sukūrimo iki paskutinio pilotuojamo skrydžio už Žemės orbitos ribų.

„Šiemet sukanka lygiai 55 metų nuo tos akimirkos, kai JAV prezidentas Džonas Kenedis (Johnas F. Kennedy) pasiūlė Jungtinių Valstijų Kongresui įgyvendinti nacionalinę idėją – iki XX a. 7-ojo deš. pab. išlaipinti Mėnulyje žmogų. Šis sumanymas buvo įgyvendintas, o „Apollo“ programa į kosmonautikos istoriją įrašyta aukso raidėmis“, – pažymėjo H. Kebeikis.

Filatelinė paroda „Žmonės Mėnulyje“ yra eksponuota ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Italijoje, kaimyninėje Baltarusijoje. Tarptautinėse filatelijos parodose ji buvo apdovanota net 9 medaliais.

Henrikas Adolfas Kebeikis (g. 1939) – buvęs kelių statybos inžinierius, aktyvus visuomenininkas. Kolekcionuoti pašto ženklus ir atvirlaiškius pradėjo studijų metais. Jį domina dvi temos: žmogaus skrydžiai į kosmosą ir pasaulio bei Lietuvos tiltai pašto ženkluose ir atvirukuose. Tarptautinėse filatelijos parodose H. Kebeikis iš viso yra pelnęs per 80 apdovanojimų – nuo bronzos iki aukso medalių.

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas – plačiausią ir tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą turinti bendrovė šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė