Papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi įtariamas R. Kurlianskis lieka laisvėje (3)

r-kurlianskis-alkas-lt-j-vaiskuno-nuotr

Raimondas Kurlianskis | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Vilniaus apygardos teismas šiandien atmetė prokuroro prašymą suimti įtariamąjį Raimondą Kurlianskį  dviem mėnesiams.

Tokį sprendimą teisėjų kolegija priėmė nusprendusi, kad nėra duomenų visumos, jog įtariamasis bėgs (slėpsis) nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, todėl suėmimas šiuo pagrindu pagrįstai nebuvo pratęstas klausimą nagrinėjant apylinkės teisme.

Be to, primenama, kad šiuo klausimu jau buvo pasisakęs Vilniaus apygardos teismas savo gegužės 24 d. nutartyje. Įtariamasis per dvi savaites nuo išėjimo iš suėmimą vykdančios įstaigos nuo pareigūnų nepasislėpė.
Taip pat teismas atkreipia dėmesį į tai, kad per laikotarpį nuo paleidimo iš suėmimo neatsirado duomenų apie bet kokio poveikio ikiteisminiam tyrimui svarbiems asmenims darymą, todėl Teismas konstatavo, kad nėra ir šio suėmimo pagrindo (kad prašomas suimti asmuo darys poveikį kitiems asmenims ir taip trukdys procesui).

Teisėjų kolegija mano, kad šiuo momentu R. Kurlianskio dalyvavimą  procese ir netrukdomą ikiteisminį tyrimą padės užtikrinti kitos paskirtos priemonės, t.y. namų areštas, 25 000 Eur užstatas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei nebendrauti su tam tikrais konkrečiais asmenimis. Pažeidus šias sąlygas, atsirastų pagrindas svarstyti kardomosios priemonės sugriežtinimo klausimą.

Primename, kad R. Kurlianskis teisėsaugos pareigūnš gegužės 12 dieną buvo sulaikytas. Jis įtariamas papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi. Teisėsauga įtaria, kad jis perdavė 106 tūkst. eurų kyšį dabar buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui ir per Seimo narį Vytautą Gapšį už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius.

Vilniaus miesto apylinkės teismas 2016 m. gegužės 31 d. atmetė prokuroro prašymą ir nepratęsė suėmimo termino įtariamajam R. Kurlianskiui. Šią nutartį apskundė prokuroras, kaip minėta, prašęs suimti įtariamąjį 2 mėnesiams. Ši Vilniaus apygardos teismo nutartis yra galutinė ir negali būti skundžiama.

R. Kurlianskis yra kelias televizijas valdančio „Laisvo ir nepriklausomo kanalo“ grupės valdybos pirmininkas ir naujienų portalą alfa.lt valdančios „Alfa Media“ valdybos pirmininkas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

3 komentarai

  1. Vytautas iš Šlavėnų kaimo (Sodininkas ANTANINIS):

    Kuo čia dėtas Kurlianskis? SISTEMA, kuria tik naudojamasi. O MOckus -angelas? Visos partijos taip ”finansuojasi”.
    Ir SVARBIAUSIAS uždavinys ateinančiam periodui – VERTINGAI ĮSISAVINTI ES LĖŠAS. O po 2020 metų, …nors ir tvanas. Čia, gerbiamas “Alke”, yra svarbiausias uždavinys dar užsilikusiai žiniasklaidai.. po, žinoma, KALBOS, TAUTOS išsaugojimo.

  2. Bartas:

    O aš norėčiau , kad ,dievo avinėlis Masiuliukas, nors 5 paras Lukiškėse praleistų. Kodėl ? Tikras “partietis” turi pereiti ugnį , vandenį ir dar kažkokius vamzdžius. Visa tai grūdina “liberalus”.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė