Lietuvos rusų sąjunga piketuos prieš lytinių mažumų renginį Rusų teatre (4)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Birželio 16 dieną Rusų dramos teatre vyksiantis seksualinių mažumų renginys „Pride Voices“ sulaukė Lietuvos rusų sąjungos pasipriešinimo.

Lietuvos rusų sąjunga šią savaitę paskelbė rengsianti protesto akciją tą pačią diena nuo 17:30 val. dėl jiems nepriimtino renginio.

„Teatro vadovai ignoravo beveik 5 tūkst. žmonių reikalavimą neįleisti gėjų konferencijos į Rusų dramos teatro patalpas ir net nepasivargino paaiškinti savo sprendimų motyvų nei visuomenei, nei teatro kolektyvui. Rengti protesto akciją mus įpareigojo peticiją pasirašiusieji žmonės ir mes pasiryžę ginti gyventojų interesus visomis teisėtomis priemonėmis“, – sakė protesto akciją rengenčios Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas Seimo narys Sergejus Dmitrijevas.

Pranešime rašoma, kad yra kviečiami visi, kurie yra priešiškai nusiteikę vykdomiems renginiams, kuriuose populiarinamas homoseksualumas.

teigiama, kad protesto metu gali būti provokacijų, todėl telkiamos pajėgos, kad būtų užkirstas kelias neramumams.

Savo ruožtu teatro administracija pabrėžia lygiateisiškumo svarbą Lietuvoje.

„Gyvename demokratinėje valstybėje, kurioje garantuojamas visų piliečių lygiateisiškumas. Mūsų šalyje vertinimas ir gerbiamas žmogaus buvimo įvairovės supratimas, toleruojamos universalios žmoniškosios vertybės ir pamatinės laisvės, – rašoma trečiadienį išplatintame Rusų dramos teatro pranešime. – Teatras yra prieš bet kokią – lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės ar religijos pagrindu – diskriminaciją.“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė