R. Kurlianskis įtariamas V. Gapšiui davęs 25 tūkst. eurų kyšį (0)

Alkas.lt nuotr gapšys

Alkas.lt nuotr.

Tęsiant ikiteisminį tyrimą, kuriame vieno verslo koncerno atstovui buvo pareikšti įtarimai perdavus itin stambaus masto kyšį buvusiam Seimo nariui Eligijui Masiuliui bei įtarimai dėl galimai neteisėto disponavimo valstybės paslaptį sudarančia informacija, birželio 13 Lietuvos Respublikos generalinėje prokuratūroje buvo įteiktas pranešimas apie įtarimą ir dėl kitų galimai įvykdytų nusikalstamų veikų – papirkimo bei prekyba poveikiu (pagal LR BK 227 str. 3 d. ir 226 str. 3 d.).

Tyrimo turimais duomenimis, nuo praėjusių metų rudens iki šių metų sausio pabaigos Vilniuje vykusių

susitikimu metu Seimo nariui, politinės partijos „Darbo partija” pirmininko pirmajam pavaduotojui Vytautui Gapšiui už pageidaujamą teisėtą veikimą vykdant įgaliojimus – už atstovaujamam koncernui palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, t.y., už įtaką frakcijos Seime nariams ir asmenišką balsavimą Seime, įtariamasis galimai tiesiogiai pasiūlė, pažadėjo, susitarė duoti ir davė iš viso 25 tūkst. eurų kyšį.

Turimi duomenys leidžia manyti, kad tai galėjo būti padaryta per kelis galimai apsimestinius sandorius. Įtariama, kad vienu atveju tai atlikta per uždarąją akcinę bendrovę, kuri buvo įgaliota atstovauti partijos interesus transliuojant per televiziją politinę partijos reklamą, suteikus 10 000 eurų nuolaidą už dvejose šio koncerno valdomose televizijose transliuotą politinę reklamą. Dar 15 000 eurų – per galimai apsimestinę paramos sutartį tarp vienos viešosios įstaigos ir koncerno valdomos bendrovės.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 62 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, taip pat negali kitaip būti suvaržyta jo laisvė. Todėl šiuo metu Seimo narys V. Gapšys šiame ikiteisminiame tyrime yra specialusis liudytojas.

Šį ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorų grupė.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė