Nuteistas žmones trėmęs kedainietis kalėjimo išvengs (1)

tremtiniaiPanevėžio apygardos teismas 88 metų kėdainietį Joną Gailiūną pripažino kaltu dėl civilių trėmimo ir skyrė jam 5 metų laisvės atėmimo bausmę, tačiau dėl prastos sveikatos jis nuo bausmės atleistas, pranešė Panevėžio apygardos teismas.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, vyras, vykdydamas sovietų valdžios nutarimą „Dėl buožių su šeimomis iškeldinimo iš Lietuvos teritorijos“ ir veikdamas kartu su kitais nenustatytais asmenimis – sovietų okupacinės valdžios represinių struktūrų darbuotojais, prisidėjo prie civilių gyventojų trėmimo.

Bylos duomenimis, J. Gailiūnas 1951 metų spalio pradžioje dalyvavo ištremiant į Sibirą Vabalninko rajono Butniūnų kaime (dabar – Biržų rajonas) gyvenusią 53 metų moterį su 26 ir 23 metų dukromis bei dar vieną 30-metę. Manoma, kad jis surašė apklausų protokolus, įregistravo moteris tremiamų šeimų sąrašuose, o tuomet jos traukiniu išgabentos į Sovietų sąjungos glūdumą, Tomsko sritį.

Nei ikiteisminio tyrimo metu, nei teisiamas J. Gailiūnas kaltės nepripažino ir teigė, kad dirbdamas operatyviniu įgaliotiniu buvo atsakingas už žemės ūkį, kolūkių veiklą.

 

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė