Imsis vilioti imigrantus (5)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Birželio 13 d. Seimo Europos reikalų komiteto (ERK) nariai Marija Aušrinė Pavilionienė ir Andrius Kubilius susitiko su Europos Komisijos (EK) Migracijos ir vidaus reikalų generalinio direktorato direktoriumi Matijasu Riute (Matthias Ruete).

Susitikimo metu ERK nariai domėjosi migracijos politikos švietimo kontekste, Europos Sąjungos (ES) išorės sienų kontrolės bei socialinės politikos dėl pabėgėlių integracijos harmonizavimo aspektais. Be kita ko, atkreiptas dėmesys ir į 2016 m. birželio 10 d. į politinę tarybą susirinkusių trijų valdančiųjų partijų lyderių pasirašytą politinį susitarimą dėl pabėgėlių, jo reikšmę bei galimas pasekmes.

EK atstovas inter alia apžvelgė EK 2016 m. gegužės mėn. pateikto Bendros Europos prieglobsčio sistemos reformos paketo bei 2016 m. birželio mėn. pateiktų iniciatyvų (Mėlynosios kortelės sistemos reforma, kuri padės Europos įmonėms pritraukti aukštos kvalifikacijos asmenų iš viso pasaulio; migrantų integravimo veiksmų planas, kuriuo siekiama padėti valstybėms narėms integruoti trečiųjų šalių piliečius ir paskatinti jų ekonominį ir socialinį indėlį; bendradarbiavimo su trečiosiomis šalimis priemonės, kurios padės geriau valdyti migracijos srautus) esmę. Pažymėta, kad minėtu veiksmų planu bus sprendžiamas pabėgėlių socialinės padėties harmonizavimo ES valstybėse narėse, siekiant išvengti traukos faktoriaus, klausimas.

Diskutuojant taip pat atkreiptas dėmesys dėl bendros stabilizacijos programos poreikio bei akcentuota ES valstybių narių dalyvavimo solidarumo programoje būtinybė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė