Lietuvos kultūros sostinė tapo pinavijų sostine (nuotraukos) (0)

Šventės rengėjų nuotr.

Šventės rengėjų nuotr.

Tradiciškai, antrąjį birželio savaitgalį, Telšiai švenčia savo gimtadienį. Šiemet Žemaitijos sostinės šventė skirta Magdeburgo teisių suteikimo miestui 225-osioms sukaktuvėms. Menų miestas ir Lietuvos kultūros sostinė 2016 atgimė iš naujo pasidabindama įstabaus grožio pinavijomis. Bijūnais pakvipo visi Telšiai, gražusis miestas tapo ne tik Lietuvos kultūros, bet ir pinavijų sostine!

Oras neišgąsdino

Nors oras nuo pat ryto nelepino, rengėjų, prekybininkų, dalyvių, sportininkų ir nemažo būrio žiūrovų lietus neišgąsdino. Ryte į miesto centrą prie Mažojo turgelio rinkosi petankės entuziastai. Aikštelėje įvyko varžybos „Konkuolū laidīms“.

Dviračių ir pėsčiųjų takais nusidriekusios prekybininkų eilės viliojo pirkėjus gardžiais mėsos gaminių ir rūkytos žuvies kvapais, puikiais sūrių gaminiais ir saldžia gira. Taip pat nestigo rankdarbių ir meno kūrinių prekeivių. Šventės rengėjai kvietė žiūrovus įsigyti suvenyrų su Telšiais – Lietuvos kultūros sostine 2016 atributika.

Pučiant stipriam vėjui nuo Masčio ežero pakrantėje jėgas demonstravo stipriausi Baltijos šalių vyrai. Vyko Baltijos galiūnų čempionato III etapas. Trečiąją vietą pelnė lietuvis Vidas Blekaitis, vicečempionu tapo latvis Janis Šleckus. Nugalėtoju šįsyk tituluotas estas Markus Manik.

Aprimus lietui ir iš debesų išlindus skaisčiai saulei Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas paskelbė atidarytą Telšių miesto ir rajono Dainų šventę „Septynių kalvų giesmė“.

Šių metų renginys surengtas kitoje erdvėje – Telšiuose, ant vieno iš septynių, padavimais ir legendomis apipintų kalvų – Zakso kalno. Žemaitijos sostinės šventė neabejotinai išskirtinis renginys. Šiemet jis unikalus meniniais bei muzikiniais sprendimais, kolektyvų įvairove ir gausa. Renginį vedė Telšių kultūros centro režisierė Alina Gintalienė ir Plungės rajono Žlibinų kultūros centro direktorius Žydrūnas Purauskis.

Bemaž 1000 dalyvių

Dalyvius ir žiūrovus taip pat sveikino tautiniu kostiumu vilkintis LR Seimo narys Valentinas Bukauskas, parlamentarė Rimantė Šalaševičiūtė, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas ir miesto seniūnas Kazys Lečkauskas. Rajono meras ir seniūnas dėkojo miestą puošiantiems telšiškiams ir verslininkams. Neatsilikti ragino ir kitus: kvietė iškelti Žemaitijos ar Telšių vėliavas, palanges ir įėjimus į namus puošti bijūnais. „Gražinkime savo miestą, tegul žavisi juo visi“, – sakė K. Lečkauskas.
Renginio vedėjai perskaitė Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016 Muzikos ambasadoriaus Donato Katkaus linkėjimą.

Vieni svarbiausių šventės tikslų – saugoti, puoselėti ir tęsti Telšių rajono Dainų švenčių rengimo tradicijas, aktyvinti ir populiarinti mėgėjų meno kolektyvų: chorų, šokių grupių, liaudiškos muzikos kapelų, dainų ir šokių ansamblių, pučiamųjų orkestrų – kūrybinį sąjūdį. Sulaukta beveik 1000 dalyvių.

Trejus metus Telšiuose organizuota Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ respublikinė dainų šventė „Bočių rodos“. Šiemet rengėjai suvienijo pajėgas ir dalis renginio buvo skirta šalies „Bočiams“. Šventė išskaidyta dalimis: pasirodė Telšių miesto ir rajono, LPS „Bočiai“ meno kolektyvai ir žinomi krašto atlikėjai.

Dainų šventėje dalyvavo LPS „Bočiai“ pirmininkas Petras Ruzgus. Jis LPS „Bočiai“ Telšių skyriaus pirmininkui Kajatonui Šliogeriui įteikė apdovanojimą ir padėkos raštą, paslaptingą vokelį padovanojo Telšių kultūros centro mišraus choro „Žemaičiai“ vadovui Gintarui Vaitkaičiui.

Koncertavo ne tik telšiškiai, sulaukta svečių iš daugelio Lietuvos miestų (Vilniaus, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir kt.), taip pat Latvijos. Šventę paįvairino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dainų ir šokių ansamblis „Ave Vita“.

Himnas Telšiams

Žemaitijos sostinės šventėje pasirodė miesto ir rajono meno kolektyvai, žinomi atlikėjai: Juventas Radzys, Kęstutis Jablonskis su grupe, Darius Augulis ir grupė „Tequila“, „Gramofonas“. Pirmą kartą Telšiuose muzikantai atliko savo kūrinius pritariant jungtiniam chorui.

Pasirodė Telšių kultūros centro šokių kolektyvai: dainų ir šokių ansamblis „Mastis“, pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Džiugas“, sportinių šokių kolektyvas „Vėlunga“ ir svečiai iš Latvijos – šokių kolektyvas „Druva“.

Scenoje grojo jungtinės kaimo kapelos, kurios greta kitų kūrinių kartu su chorais atliko specialiai šventei sukurtą dainą „Mes esam žemaitē“. Dainos muzikos ir žodžių autorius – R. Tekorius.

Į šventės pabaigą maršo ritmu atvedė Telšių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras kartu su Telšių kultūros centro šiuolaikinio šokio grupe „Žingsniai“.
Šiemet sukanka 15 metų, kai buvo sukurtas Telšių kultūros centro darbuotojų himnas Telšiams. Į sceną atlikti kūrinio kartu su „Bočiais“ bei Telšių miesto ir rajono meno kolektyvais vėl grįžo visi penki dainininkai: Kęstutis Jablonskis, Darius Augulis, Juventas Radzys, Antanas Gaudiešius, Gintaras Sabeckis.

Vakaro koncerte dalyvavo žymiausi Žemaitijos krašto atlikėjai. Koncertavo grupė B‘AVARIJA, solistė Violeta Riaubiškytė-Tarasovienė, Lietuvos kultūros padangę nušvietė šventiniai fejerverkai. Šventės sąmata – 29 tūkst. 330 eurų, iš Telšių rajono savivaldybės biudžeto skirta 17 tūkst. eurų.

Daugiau nuotraukų rasite čia.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė