Į Plungę kviečia tarptautinė folkloro šventė ,,Saulelė raudona“ (1)

rengėjų nuotr.

rengėjų nuotr.

Birželio 17–18 d. Plungės kultūros centras surengs tarptautinė folkloro šventę kuri vyks Plungės miesto šventės metu. Folkloro šventė „Saulelė raudona“, Plungėje yra rengiama kas 2 metus, o šiais metais ji jau vyks XI-ąjį kartą. Šventėje dalyvaus 13 folkloro kolektyvų iš Lietuvos bei svečiai iš Latvijos ir Ispanijos. Tarptautine švente „Saulelė raudona“ yra siekiama pristatyti plungiškiams ir miesto svečiams užsienio šalių, Žemaitijos krašto ir kitų Lietuvos regionų folklorą, etnines tradicijas, rūpintis jų išsaugojimu ir populiarinimu.

Folkloro šventė prasidės birželio 17 d. Plungės Senamiesčio aikštėje, kurioje 17.30 val. pasirodys dūdmaišių folkloro grupė iš Ispanijos ,,Lume de biqueira banda de gaitaspipe band“, 20 val. kultūros centre skambės Plungės kultūros centro simfoninio orkestro premjerinis koncertas.

Birželio 18 d. šeštadienį, nuo 10 val. Senamiesčio aikštėje vyks vienas iš šventinių koncertų „Tekėk, saulele, anksti rytelį“, kuriame savo pasirodymus dovanos folkloro kolektyvai iš Ispanijos, Latvijos ir Lietuvos. 13 val. Babrungo slėnyje įvyks Plungės miesto šventės ir folkloro šventės „Saulelė raudona“ iškilmingas atidarymas, kuriame dalyvaus net 15 folkloro kolektyvų bei grupės ,,Skylė“ vokalistė Aistės Smilgevičiūtė, nuo 15.00 val. šventės dalyviai kvies į „Šienapjūtės dainų ir papročių popietę „Pjoviau šieną per visą dieną“, kuri vyks Senamiesčio aikštėje. Visi šventės „Saulelė raudona“ dalyviai 17 val. dalyvaus šventinėje teatralizuotoje eisenoje, o 18 val. savo pasirodymais džiugins šventės žiūrovus didžiajame vakaro koncerte „Saulelė raudona“. Šio koncerto svečiais bus kompozitorius, dainų atlikėjas, Plungės miesto garbės pilietis Andrius Kulikauskas ir gitaristas Gintaras Šulinskas.

Birželio 17-19 d. plungiškių ir miesto svečių įvairiose miesto erdvėse lauks įvairiūs renginiai, varžybos, žaidimai, kolektyvų pasirodymai, koncertai, o Senamiesčio aikštėje veiks tautodailės, amatų ir prekybos mugė, bus rodomi tradiciniai amatai, kultūros centro parodų salėje birželio 17 d. 16 val. įvyks dailininko Vytauto Kuso tapybos ir poezijos renginys „Tapyba ir poezija viename“.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė