Po sprogimo Gardine Nemuno vandens kokybė nepablogėjo (0)

Grodno Azot gamykla Gardine, Baltarusijoje_Grodno Azot nuotr

„Grodno Azot“ gamykla Gardine, Baltarusijoje | „Grodno Azot“ nuotr.

Savaitės pradžioje viešojoje erdvėje pasirodė Baltarusijos Nepaprastųjų situacijų ministerijos informacija apie viename iš Gardino įmonės „Grodno Azot“ Baltarusijoje padalinių nugriaudėjusį sprogimą. Įmonė gamina amoniaką, metanolą, vandenilį ir karbamidą. Po sprogimo kurį laiką Gardino miestą gaubė didelis dūmų debesis.

Lietuvoje š. m. birželio 6-9 d. vyravo šiaurės vakarų krypties oro masių pernaša, todėl mažai tikėtina, kad teršalai iš avarijos vietos galėjo pakliūti į mūsų šalies oro baseiną. Dzūkijos oro kokybės tyrimų (OKT) stoties duomenimis, oro taršos ozonu, sieros dioksidu bei azotu nenustatyta.

Pasirodžius informacijai apie incidentą kaimyninėje šalyje, Aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento (Alytaus RAAD) pareigūnai skubiai nuvyko patikrinti Nemuno upės atkarpos, esančios arčiausiai sienos su Baltarusija.

Druskininkuose esančiame monitoringo taške pirmadienį ir ketvirtadienį buvo paimti Nemuno vandens mėginiai. Vandens fizikiniai rodikliai (temperatūra, Ph, ištirpęs deguonis, savitas elektrinis laidumas) buvo nepakitę, žuvų kritimo atvejų taip pat nenustatyta.

Šiandien gauti Nemuno vandens tyrimų rezultatai parodė, kad amonio azoto (NH4-N) koncentracija vandenyje nepadidėjusi. Bendro azoto (Nb) tyrimų rezultatai paimtame mėginyje iš Nemuno aukščiau Druskininkų taip pat nerodo taršos.

Aplinkosaugininkai ir toliau stebės Nemuno vandenį bei Dzūkijos OKT stoties duomenis. Jeigu bus nustatyta bent menkiausia tarša, apie tai nedelsiant informuosime visuomenę.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė