Vilniaus Bernardinų sode bus atidaryta lauko bibliotekėlė (0)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Birželio 14 d., antradienį, 11 val. Bernardinų sode, prie vaikų žaidimų aikštelių, atidaroma unikali lauko bibliotekėlė. Tai – „Kultūros nakties“ partnerių Nyderlandų Karalystės ambasados dovana miestui ir prasmingas įvadas į šių metų „Kultūros nakties“ šeimų erdvės programą.

Festivalio „Kultūros naktis“ iniciatorė Daina Urbanavičienė džiaugiasi, kad šių metų Bernardinų sode įsikursiančios šeimų erdvės „Kultūringos šeimos miesto“ programoje ypatingai daug projektų skirtų būtent skaitymo skatinimo veikloms. „Ypač džiugu tai, kad Nyderlandų Karalystės ambasados dėka, turėsime iniciatyvą kuri skatins skaitymo kultūrą visus metus“, sako Daina Urbanavičienė.

Bibliotekėlės dizainą, Nyderlandų ambasados kvietimu, kūrė ir gamyba rūpinosi dizaineris Vytautas Gečas. Prie bibliotekėlės idėjos taip pat prisidėjo Nyderlandų dizainerė Ineke Hans. Nyderlandų Karalystės ambasada Bernardinų sodui dovanos ne tik bibliotekėlę, bet ir Ineke Hans kūrybos kėdę-gultą. Ineke Hans yra viešėjusi Lietuvoje, dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse su LDA dizaino katedros studentais.

Atidaryme dalyvaus: Ambasadorius Nyderlandų Karalystės Ambasarorius Bertas Van der Lingenas (Bert van der Lingen), bibliotekėlės autorius, dizaineris Vytautas Gečas, festivalio „Kultūros naktis“ rengėja Daina Urbonavičienė, Ambasados ir užsienio reikalų ministerijos darbuotojai, šių metų festivalio „Kultūros naktis“ šeimų erdvės dalyviai: vaikų rašytojai Tomas Dirgėla ir Evelina Daciūtė; iniciatyvos „Augu skaitydamas“ VšĮ „Laikas skaityti“ atstovai; leidykla „Nieko rimto“ ir muzikinių edukacinių knygų leidykla „Muzikija“, kurie užpildys bibliotekėlę savo dovanojamomis knygomis. Susirinkusiųjų nuotaiką atidarymo metu kurs vaikų darželio – meninės studijos Vilniaus „Strazdanėlės“ vaikai ir atlikėjai.

Bibliotekėlės kūrėjai kviečia visus neabejingus spausdintam žodžiui atvykti į bibliotekėlės atidarymo šventę ir prašo atsinešti po knygą, kad skaitymo džiaugsmas plistų miesto viešosiose erdvėse!

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė