Žemaitijos sostinės šventė pasidabins pinavijomis (1)

Telsiai.lt nuotr.

Telsiai.lt nuotr.

Jau šį šeštadienį ir sekmadienį, birželio 11–12 d., Telšiuose rengiama Žemaitijos sostinės šventė, skirta Magdeburgo teisių suteikimo Telšiams 225-ajam jubiliejui. Birželio 11-ąją menų miestas ir Lietuvos kultūros sostinė 2016 atgims iš naujo ir pasipuoš pinavijomis.

Naujosios ir Telšės gatvių sankirtoje nuo pat 10 val. ryto vyks tradicinės petankės varžybos „Konkuolū laidīms“.

Nuo 11 val. pėsčiųjų ir dviračių takeliais prie Zakso kalno nusidrieks prekybininkų eilė. Rengiamas „Žemaičių juomarks“, o vaikų džiaugsmui veiks atrakcionų parkas „Adrenalinas“.

Popiet (13 val.) prasidės Baltijos galiūnų čempionato III etapas. Žiūrovai laukiami prie Masčio ežero paplūdimio greta Zakso kalno.

„Šių metų Dainų šventė „Septynių kalvų giesmė“ bus rengiama kitoje erdvėje – Telšiuose, ant vieno iš septynių, padavimais ir legendomis apipintų kalvų – Zakso kalno“,– kalbėjo Telšių kultūros centro direktorė ir projekto „Septynių kalvų giesmė“ vadovė Birutė Juozapavičienė.

Telšių kultūros centro bei šventės meno vadovas Robertas Tekorius atkreipė dėmesį, jog ši Žemaitijos sostinės šventė neabejotinai išskirtinis renginys, kuris unikalus meniniais bei muzikiniais sprendimais, kolektyvų įvairove ir gausa. „Tikimės sulaukti bemaž 10 tūkst. žiūrovų“, – sakė R. Tekorius.

Per 700 dalyvių

„Vieni svarbiausių šventės tikslų – saugoti, puoselėti ir tęsti Telšių rajono Dainų švenčių rengimo tradicijas; aktyvinti ir populiarinti mėgėjų meno kolektyvų: chorų, šokių grupių, liaudiškos muzikos kapelų, dainų ir šokių ansamblių, pučiamųjų orkestrų – kūrybinį sąjūdį, puoselėti Žemaitijos regiono kultūros įvairovę ir savitumą. Siekiama įtraukti kuo daugiau įvairaus amžiaus atlikėjų. Laukiama per 700 dalyvių.“, – akcentavo B. Juozapavičienė.

Trejus metus Telšiuose rengta Lietuvos pensininkų sąjungos (LPS) „Bočiai“ respublikinė dainų šventė „Bočių rodos“. Šiemet rengėjai vienija pajėgas ir dalis renginio bus skirta šalies „Bočiams“.

Šventė bus išskaidyta dalimis: pasirodys Telšių miesto ir rajono, LPS „Bočiai“ meno kolektyvai ir žinomi krašto atlikėjai.

LPS „Bočiai“ Telšių skyriaus pirmininkas ir šventės „Bočių“ dalies rengėjas Kajatonas Šliogeris atskleidė, jog laukiama svečių ne tik iš Telšių, daugelio Lietuvos miestų (Vilniaus, Klaipėdos, Kretingos, Skuodo ir kt.), bet ir iš Latvijos. Pasirodys 9 „Bočių“ chorai, 3 kaimiškos kapelos, 8 šokių kolektyvai. Koncertą paįvairins Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dainų ir šokių ansamblis „Ave Vita“.

Padangę papuoš fejerverkas

Renginys skirtas visiems: ir mažiems, ir dideliems. Žemaitijos sostinės šventėje pasirodys ne tik miesto ir rajono meno kolektyvai, vaikai, jaunimas ir suaugusieji, bet ir žinomi atlikėjai: Juventas Radzys, Kęstutis Jablonskis su grupe, Darius Augulis ir grupė „Tequila“, „Gramofonas“. Pirmą kartą Telšiuose muzikantai atliks savo kūrinius pritariant jungtiniam chorui.

Pasirodys Telšių kultūros centro šokių kolektyvai: dainų ir šokių ansamblis „Mastis“, pagyvenusių žmonių šokių kolektyvas „Džiugas“, sportinių šokių kolektyvas „Vėlunga“ ir svečiai iš Latvijos – šokių kolektyvas „Druva“.

Scenoje taip pat pasirodys jungtinės kaimo kapelos, kurios greta kitų kūrinių kartu su chorais atliks specialiai šventei sukurtą dainą „Mes esam žemaitē“. Dainos muzikos ir žodžių autorius – R. Tekorius.

Į šventės finalą maršo ritmu atves Telšių muzikos mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras kartu su Telšių kultūros centro šiuolaikinio šokio grupe „Žingsniai“.

Šiemet sukanka 15 metų, kai buvo sukurtas Telšių kultūros centro darbuotojų himnas Telšiams. Į sceną atlikti kūrinio kartu su „Bočiais“ bei Telšių miesto ir rajono meno kolektyvais vėl grįžta visi penki dainininkai: Kęstutis Jablonskis, Darius Augulis, Juventas Radzys, Antanas Gaudiešius, Gintaras Sabeckis.

Vakaro koncerte pasirodys žymiausi Žemaitijos krašto atlikėjai. Koncertuos grupė B‘AVARIJA, solistė Violeta Riaubiškytė-Tarasovienė, Lietuvos kultūros padangę nušvies šventinis fejerverkas.

Giesmių koncertas

Šeštadienį, 18 val., visi tikintieji kviečiami į šv. Mišias Šv. Antano Paduviečio katedroje. Jas laikys telšiškis kunigas Karolis Petravičius. Po šv. Mišių aukos – jo autorinis giesmių koncertas.

Sekmadienį šv. Mišios vyks įprastu laiku (8, 10 ir 12 val.). Per sumą vyks tituliniai Šv. Antano atlaidai, procesija. Atlaidus ves K. Petravičius, šv. Mišiose dalyvaus Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas. Tai bus simbolinis jo atsisveikinimas su Telšių tikinčiaisiais.

Po jų į kino filmų seansus pakvies festivalis „Kino pavasaris“ Telšiuose – Lietuvos kultūros sostinėje 2016. Šeimos 13.30 val. kviečiamos į Telšių Žemaitės dramos teatrą, kur bus rodomas nuotaikingas filmas „Mažieji padaužos“, o vakare, 22.30 val., telšiškiai ir miesto svečiai laukiami Telšių miesto amfiteatre. Išvysite vaidybinį filmą „Meilė ir malonė“ apie legendinės grupės „Beach Boys“ sielą Brajeną Vilsoną.

Šventė be alkoholio

Telšių rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą neleisti Telšių rajono savivaldybės teritorijoje (renginio vietoje) prekiauti alkoholiniais gėrimais Telšių rajono savivaldybės institucijų ir įstaigų organizuojamų renginių metu. „Esame ne pirmoji, anaiptol ir ne vienintelė savivaldybė, uždraudusi prekybą alkoholiniais gėrimais švenčių metu. Esu už tai, kad Telšiai būtų už sveikesnį ir blaivų gyvenimo būdą, kad gyventojai būtų skatinami nevartoti alkoholio ir Telšių – Lietuvos kultūros sostinės 2016 renginius švęstų kultūringai“, – sakė Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas.

Rajono vadovas dėkoja verslininkams už paramą organizuojant renginius Telšiuose, tikisi jų dėmesio ateityje ir kviečia dar nespėjusius verslininkus prisidėti keliant Žemaitijos sostinės prestižą.

Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas pristatė šventės biudžetą: „Šventės sąmata – 29 tūkst. 330 eurų, iš biudžeto skirta 17 tūkst. eurų.“

Svečiams, neberandantiems nakvynės vietos mieste, S. Urbonas siūlo alternatyvą apsigyventi rajono kaimo turizmo sodybose, poilsio namuose ir kt. Daug pasiūlymų gali pateikti Žemaitijos turizmo informacijos centras.

Telšių miesto šventės simbolis – pinavija (bijūnas). Kviečiami visi telšiškiai, ypač Respublikos gatvės gyventojai bei verslininkai, puošti kiemus pinavijomis ir išsikelti Telšių arba Žemaitijos vėliavą! Tegul gražusis miestas tampa ne tik Lietuvos kultūros, bet ir pinavijų sostine!

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė