Švietimo ir mokslo ministerijoje aptarti lenkų kalbos mokymo klausimai (2)

svietimo ir mokslo ministerija_smm.lt

Švietimo ir mokslo ministerija | smm.lt nuotr.

Švietimo ir mokslo ministerijoje įvykusiame viceministrės Genoveitos Krasauskienės susitikime su Lenkų diskusijų klubo nariais aptarti lenkų kalbos mokymo klausimai tautinių mažumų mokyklose.

Diskusijos dalyviai atkreipė dėmesį, kad mokinių raštingumo  gebėjimams ugdyti trūksta šiuolaikiškų lenkų kalbos mokymo priemonių, iškilusi būtinybė atnaujinti vadovėlius. Viceministrė G. Krasauskienė pažymėjo, kad pastaraisiais metais parengtos skaitmeninės priemonės lenkų kalbai ir literatūrai mokyti vyresnėse klasėse, jų rengimą finansavo ministerija. Viceministrė pabrėžė, kad  parengus naują vadovėlių vertinimo tvarką, bus sugriežtinti reikalavimai ir atsakomybė. Dėl to naujai rengiamų vadovėlių kokybė bus daug geresnė. Diskusijos dalyviai kaip vieną iš galimybių svarstė Lenkijoje išleisto lenkų kalbos ir literatūros vadovėlio,  papildyto lietuvišku kontekstu, perleidimą. Nuspręsta prie platesnės diskusijos, kaip rengti vadovėlius tautinių mažumų gimtosioms kalboms mokyti, sugrįžti rudeniop.

Per diskusiją svarstytas Lenkų diskusijų klubo prašymas lenkų kalbos ir literatūros egzaminą padaryti privalomu lenkiškų mokyklų mokiniams. Dabar jis yra pasirenkamasis, jį laiko maždaug 98 proc. abiturientų iš mokyklų lenkų mokomąja kalba. Taip pat kalbėta apie brandos darbą, kurį planuojama įvesti nuo 2018 metų.

Šioje diskusijoje taip pat dalyvavo Polonistų asociacijos, Tautinių mažumų departamento prie LRV, Nacionalinio egzaminų centro, Ugdymo plėtotės centro atstovai. Viceministrės G. Krasauskienės siūlymu, tokie susitikimai ministerijoje galėtų būti rengiami reguliariai.

Lenkų diskusijų klubo tikslas – ieškoti lenkų ir lietuvių santarvės taškų, palaikyti konstruktyvų dialogą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė