Pasiūlymai: „Sodros“ įmokas privalėtų mokėti tik stambesnieji ūkininkai (0)

eurai.pinigai_zum.lt

zum.lt nuotr.

Birželio 9 d., svarstydamas „Sodros“ reformą, Seimas pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui nuo 2017 metų įmokas „Sodrai“ įpareigoti mokėti tik tuos ūkininkus, kurių ūkiai būtų didesni kaip 8 ekonominių dydžių (apie 60 ha, iš ūkio gauna apie 7–8 tūkst. eurų pajamų per metus).

Už tai balsavo 40 Seimo narių, prieš – 5, o susilaikė – 24. Tai ne galutinis Seimo balsavimas – dėl viso Valstybinio socialinio draudimo įstatymo dar bus balsuojama vėliau.

Šiuo metu ūkininkai moka valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokų 28,5 proc. dydžio tarifą, iš jo: pensijų socialiniam draudimui – 26,3 proc.; ligos ir motinystės socialiniam draudimui, kai draudžiama tik motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) išmokoms gauti – 2,2 proc.

Šiuo metu VSD įmokas turi mokėti tie ūkininkai, kurių ūkio ar valdos ekonominis dydis viršija 4 ekonominio dydžio vienetus (EDV). Ūkininkų, kurie nėra PVM mokėtojai, VSD įmokos skaičiuojamos nuo minimalios mėnesinės algos (MMA), kuri šiuo metu siekia 350 eurų.

Taigi, ūkininkų, ne PVM mokėtojų, mėnesinė VSD įmoka yra 99,75 euro (350 x 28,5 = 99,75), metinė įmoka – 1197 eurai. Ūkininkai, PVM mokėtojai, socialinio draudimo įmokas apskaičiuoja nuo apmokestinamųjų pajamų sumos, tačiau ne mažesnės negu MMA.

Ūkininkai moka privalomąjį sveikatos draudimą (PSD) 3 ar 9 proc. dydžio. Ūkininkai, kurių žemės ūkio valdos ar ūkio ekonominis dydis yra iki 2 EDV, moka 3 proc. nuo MMA,  mėnesio įmoka siekia 10,5 eurų, metinė įmoka – 126 eurai. Ūkininkai, kurių ūkio dydis yra nuo 2 iki 4 EDV, taip pat tie, kurių ūkio dydis yra daugiau kaip  4 EDV, bet jie nėra PVM mokėtojai, moka 9 proc. PSD įmokas nuo MMA. Mėnesio įmoka – 31,50 euro, metinė įmokų suma – 378 eurai.

Ūkininkai, PVM mokėtojai, kurių ūkio dydis daugiau kaip 4 EDV, moka 9 proc., PSD įmokas apskaičiuoja nuo apmokestinamųjų pajamų sumos, tačiau ne mažesnės negu MMA. Minimali metinė įmokų suma – 378 eurai, maksimali metinė įmokų suma – 480,60 eurų.

Atkreiptinas dėmesys, kad didinant MMA, ūkininkai turi mokėti didesnes VSD ir PSD įmokas, nors jų realios pajamos gali nedidėti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė