„Kelionių kompasas“: Aktyviausių keliautojų konkursas „Kolumbas LT‘16“ (audio, video) (0)

Gerimantas Statinis, Ieva Ivanauskaitė ir Martynas Vingrys | alkas.lt nuotr.

Gerimantas Statinis, Ieva Ivanauskaitė ir Martynas Vingrys | alkas.lt nuotr.

Šešioliktosios „Kelionių kompasas“ laidos svečiai: etnologai, folkloristai ir keliautojai – Ieva Ivanauskaitė ir Martynas Vingrys.

Konkursas „Kolumbas LT‘16“ skirtas pagerbti Lietuvos žmones, entuziastus, kurie keliaudami užfiksuoja įdomias patirtis ir jomis dalinasi su kitais per savo rašinius, nuotraukas ar vaizdo filmukus. Konkurso metu buvo išaiškinti labiausiai motyvuoti keliaujantys žmonės, nebijantys iššūkių ir atradimų, kaupiantys dvasines vertybes ir ieškantys tikslingo pasaulio pažinimo. Per tris metus konkurse „Kolumbas LT“ dalyvavo: 104 dalyviai, atsiuntę net 205 darbus.

Martynas Vingrys konkurse pelnė svarbiausią nominaciją „Metų keliautojas „Lietuvos Kolumbas“. Jis kartu su drauge Ieva autostopu nukeliavo 25 000 km, aplankė 14 šalių ir 200 naktų nakvojo palapinėje.

„Nuo pat kelionės pradžios mes jokio konkretaus maršruto neturėjome. Dažniausiai buvome numatę tik kelionės kryptį, be to, ir ją dažnai pakeisdavome. Buvome porelė nutrūktgalvių, autostopu keliaujančių per pasaulį. Kelyje mes išbuvome 9 mėnesius.“ – sako M.Vingrys.

Beklajojant autostopu pora nusigavo iki pat Omano, vienintelė transporto priemonė, už kurią teko jiems mokėti buvo keltas, iš Irano perkėlęs juos per Persijos įlanką. Po to Martynas ir Ieva atskrido į Nepalą, o skrydis iš Omano tekainavo 100 eurų ir čia praleidome kelis mėnesius. Vėliau keliavo po Indiją. Nakvynės vietų būta visokių: ir žiurkes, per miegmaišį lakstančias juto, ir meškiną, riaumojantį visai netoliese girdėjo, ir sukvailiojęs iranietis į palapinę vidurį nakties brautis mėgino.

„Keliaudami mudu su Ieva dažniausiai vadovaujamės principu „kur aš noriu ten guliu. Kur guliu ten man namai“ ir atsiduodam į Kelionių dievo, to paties, kurio nuolatines apraiškas juto ir Jurga Ivanauskaitė savojoje „Kelionėje į Šambalą“ rankas.“ Keliautojai džiaugiasi laimingai grįžę namo ir sako, kad gražiausia šalis yra Lietuva, tačiau pataria: „Jeigu jums įgriso kasdienybės rutina, pasiryžkite ir leiskitės į savo gyvenimo kelionę.“

Laidą veda žurnalistas ir keliautojas Gerimantas Statinis.

Kategorijos: Alko radijas, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kelionių kompasas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė