Parodų impresijos: Gaiva Paprastoji ir Vykintas Vaitkevičius (1)

DSC08536

Parodos atidarymo akimirkos | D. Rastenienės nuotr.

Šių metų gegužės 31 dieną dalyvavome dailininkės Gaivos Paprastosios kūrybos parodos atidaryme ir tuo pat dr. Vykinto Vaitkevičiaus paskaitoje apie 2007 metų Neries ekspediciją. Paroda Šlapelių muziejuje Vilniuje veiks dar iki birželio 15 dienos.

Šis gražus brolio ir sesers tandemas gausiai susirinkusiems į parodos atidarymą žiūrovams paliko labai šiltą ir jaukų įspūdį. V. Vaitkevičiaus prisiminimai apie ekspedicijos iššūkius ir ilgą kelią ir toliau įdomūs to kelio nekeliavusiesiems, o Gaiva Paprastoji, stengdamasi bent kiek sumažinti savo atotrūkį ir ilgus laikotarpius, kai ji ne Lietuvoje, kruopščiai išstudijavusi brolio keturias knygas ekspedicijos dienoraščius, citavo tekstus ir vedė klausytojus į praeities ištakas.

Iš Lietuvos ilgesio gimsta nemažai Gaivos tapybos darbų, juose gausu pasakų ir mitų motyvų, spalvų dermė štai jau kelerius metus nesikeičia, juose daug simbolikos, savito, sakytum, švento naivumo, o drauge gana sudėtinga viską sužiūrėti, nes kiekviename kūrinyje apstu personažų iš kuo įvairiausių erdvių ir laikų.

Kad skaitytojas susidarytų bent pirmą įspūdį, keliame nedidukę Dalios Rastenienės nuotraukų iš parodos atidarymo galeriją.

Kategorijos: Kūryba, Margos pievos: renginiai, Saulės arkliukai, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė