Valdovų rūmuose bus apdovanoti nuotraukų apie Lietuvos kariuomenę nugalėtojai (0)

kam.lt nuotr.

kam.lt nuotr.

Birželio 9 dieną Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vyks Tado Dambrausko nuotraukų konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2015–2016“ nugalėtojų apdovanojimo ir parodos atidarymo ceremonija.

Nugalėtojus pasveikins ir apdovanojimus jiems įteiks krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas Arturas Jasinskas ir kiti ilgamečiai konkurso draugai.

Šių metų karinės fotografijos konkurse dalyvavo 55 dalyviai, profesionalai ir fotografai mėgėjai, pateikę per 600 nuotraukų. Jų darbus vertino tarptautinė konkurso vertinimo komisija, o jai vadovavo Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas.

Pasak konkurso rengėjų, šiemet į atskiras kategorijas buvo išskirti krašto apsaugos sistemoje tarnaujantys ir dirbantys dalyviai, kurie turi galimybę kone kiekvieną dieną fiksuoti kariuomenę ir jos įvykius. Kitą grupę sudarė fotografai, kurie nėra tiesiogiai susiję su krašto apsauga, tačiau ja domisi ir išnaudoja bet kokias galimybes prisiliesti prie kariuomenės ir ją fotografuoti.

Norėdami konkursui suteikti daugiau spalvų, nuotaikos ir žaismingumo, „Linksmojo kadro“ kategorijai fotografai buvo kviečiami konkursui siųsti linksmas ir nuotaikingas nuotraukas.

Tradiciškai atskiroje kategorijoje buvo vertinami profesionalių krašto apsaugos sistemos fotografų darbai.

Dvyliktą kartą surengto fotokonkurso apie Lietuvos kariuomenę nuotraukų paroda bus pirmą kartą bus eksponuojama Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose. Visi norintys ją apžiūrėti galės tai padaryti iki birželio 29 dienos.

Karinės fotografijos konkursą „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ rengia Krašto apsaugos ministerija ir skiria ją Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui Tadui Dambrauskui atminti. Fotografas ir operatorius T. Dambrauskas buvo talentingas, užsibrėžtam tikslui pasiekti galėjęs atrasti netikėčiausių sprendimo būdų, nebijojęs rizikos Lietuvos kariuomenės metraštininkas, dėl „gero kadro“ galėjęs pralaužti bet kokius ledus.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė