Italijoje Anykštėnai aus kilimą iš augalų (0)

differentdesign.it nuotr.

differentdesign.it nuotr.

Birželio 10–12 d. Italijoje vyksiančiame kilimų iš gėlių renginyje dalyvaus ir komanda iš Lietuvos. „Pietra Ligure in Fiore – 2016“ 7 anykštėnai aus ir pristatys net 19 m2 dydžio tradiciniais lietuvių liaudies raštais išmargintą kilimą, kuris prasidės ir baigsis Lietuvos valstybės vėliavos spalvomis.

Anykščiams ir visai Lietuvai Italijoje atstovausiančią komandą sudaro trys Anykščių rajono savivaldybės atstovai, Katlėrių, Troškūnų ir Levaniškių kaimų bendruomenių nariai ir viena profesionali gėlininkė.

Kilimo audimui komandos nariai pradėjo ruoštis likus 2 mėnesiams iki oficialios renginio pradžios: „Didžiąją dalį, 70 procentų, medžiagų surinkome ir paruošėme patys. Iš dalies norėjome ir sutaupyti, mat kitu atveju visas medžiagas būtų tekę pirkti Pietra Ligure mieste, tačiau kaip gi galėtume pinti lietuvių liaudies raštais margintą kilimą tam nepanaudodami Lietuvos miškuose ir pievose randamų augalų?“, – svarstė jau šį ketvirtadienį į Italiją išvykstančios komandos atstovė.

Kilimo pagrindą komanda pasirinko kurti iš žalios ir pilkšvos spalvos sausų augalų, surinktų Anykščių rajone. Simbolinės raudona ir geltona spalvos bus dėliojamos iš ilgai nevystančių gvazdikų, kartu siekiant šventės svečius kuo ilgiau džiuginti anykštėnų austu augalų kilimu.

Apsilankymo metu ruošiamasi ne tik intensyviai dirbti audžiant kilimą iš augalų, bet ir susitikti su kitų šalių delegacijomis. Birželio 10 d. Pietra Ligure miesto savivaldybėje numatytas ir oficialus Lietuvos delegacijos priėmimas.

Kilimus iš augalų anykštėnai ir miesto svečiai audžia jau ne vienerius metus. Paskutinį liepos savaitgalį vykstančios Anykščių miesto šventės metu rengiami kilimų konkursai kasmet sulaukia vis daugiau šalies smalsuolių dėmesio, o konkurse dalyvaujančios komandos pasidalija ir Anykščių rajono savivaldybės įsteigtą prizinį fondą. Šiais metais Anykščių miesto šventėje jau per dešimtą kartą vyksiantį kilimų iš gėlių konkursą taip pat tikimasi sulaukti dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė