Kviečiama teikti pasiūlymus Tautinių rūbų metų veiksmų planui (0)

zemaites tautiniais rubais_lkc.lt nuotr

Žemaitės tautiniais rubais | llkc.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos Seimas, pabrėždamas tautinių rūbų, kaip vieno iš tautos ir valstybės simbolių, etninio tapatumo ir nacionalinės  kultūros išraiškos formos svarbą, 2017 metus paskelbė Tautinių rūbų metais.

Lietuvos teritorijoje yra susiformavę penki etnografiniai regionai, kurie skiriasi tarmėmis ir įvairiais etninės kultūros aspektais – tarp jų ir tradiciniais drabužiais. Tai Aukštaitija, Žemaitija, Dzūkija, Suvalkija ir Klaipėdos kraštas. Šio suskirstymo pagrindas – seni gentinių žemių junginiai, kurių pradiniai skirtumai ilgainiui didėjo arba, atvirkščiai, mažėjo. Šventinius rūbus visuose regionuose sudarė tos pačios pagrindinės dalys, skyrėsi tik drabužių sukirpimas, spalvos, ornamentai, atskirų dalių dėvėsena, papildomos detalės ir papuošalai.

Iki pat XX amžiaus pradžios tradiciniai liaudies drabužiai dažniausiai buvo siuvami iš specialių naminių lininių ar vilnonių audinių. Etnokultūros tyrinėtojai rašo, jog „ audimas buvo vienas svarbiausių kaimo moters užsiėmimų, jos geras vardas priklausė nuo sugebėjimo plonai verpti ir austi dailesnius ir sudėtingesnius audinius negu kaimynės.“

Kultūros ministerija kviečia iki 2016 m. birželio 20 d. teikti pasiūlymus  Tautinių rūbų metų veiksmų planui.

Pasiūlymus siųsti adresu:  Regionų kultūros skyrius,  Kultūros ministerija, Basanavičiaus g. 5,  Vilnius  arba e. paštu irena.keziene@lrkm.lt.

Dzūkė tautiniais rūbais | llkc.lt nuotr.

Dzūkė tautiniais rūbais | llkc.lt nuotr.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė