Kultūros ministerijos apdovanojimu pagerbta prof. dr. Raminta Jurėnaitė (0)

Apdovanojama R.Jurenaite_lrkm.lt

Apdovanojama Raminta Jurėnaitė | lrkm.lt nuotr.

Birželio 7 d. Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas menotyrininkei profesorei dr. Ramintai Jurėnaitei, įvertinant ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai, iniciatyvas, inspiruojančias analitinį ir kritinį požiūrį į šiuolaikinį vizualų meną, paramą menininkams, aktyvią kultūrinę ir visuomeninę veiklą, asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

Apdovanojimą Ramintai Jurėnaitei įteikęs kultūros ministras Šarūnas Birutis palinkėjo profesorei nenuilstamos energijos, kuria menotyrininkė spinduliuoja tiek rengdama jaunus menotyrininkus, tiek rašydama savo mokslinius darbus, tiek išsaugodama pilietišką laikyseną.

„Šio ženklo įteikimas man yra proga padėkoti visiems, su kuriais yra tekę gyvenime dirbti ir Vilniaus dailės akademijoje, ir Soroso šiuolaikinio meno centre, ir kasmet rengiant „ArtVilnius” meno mugę, ir pačiai Kultūros ministerijai, su kuria kiekvienam iš mūsų tenka labai daug bendradarbiauti”, – sakė profesorė.
Raminta Jurėnaitė yra viena iš svarbiausių pereinamojo Lietuvos laikotarpio asmenybių, savo pedagogine, menotyrine, ekspertine, administracine veikla turėjusi veiksmingos įtakos spartesniam posovietinio meno modernizavimui Lietuvoje. Ji pirmoji kuravo temines, Lietuvos meno istoriją pakeitusias, vaizduojamojo meno parodas.

Aukščiausio lygio profesionalumas, kelių kartų skonį ugdę Ramintos Jurėnaitės menotyriniai tekstai ir ne vieną menininkų ir menotyrininkų kartą suformavusi jos pedagoginė veikla keturis dešimtmečius išsiskiria besąlygišku atsidavimu aukščiausiems etiniams, estetiniams ir kūrybiniams standartams.

Raminta Jurėnaitė atvėrė  jauniems Lietuvos menininkams pasaulio meno sceną, pasiaukojančiai dirbo ne tik menotyros, bet ir kultūros vadybos bei administravimo srityje transformuojant posovietinį Lietuvos meną į Vakarų kultūros standartus atitinkančią kūrybinę aplinką.

Ne mažiau svarbi ir dabartinė jos veikla, gilų pažinimą demonstruojantys Ramintos Jurėnaitės menotyriniai tekstai knygose, taiklios recenzijos, profesoriavimas Vilniaus dailės akademijoje. Aktyvus dalyvavimas kuratorinėje veikloje išskiria Ramintą Jurėnaitę kaip vieną iš aktyviausių ir įtakingiausių meno lauko dalyvių Lietuvoje.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė