„Auksinės gervės“ laureatė: niekada net tokių svajonių neturėjau (0)

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

Šiemet „Auksinė gervė“ už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui buvo įteikta montažo režisiere Izabelei Pinaitytei, rašoma pranešime spaudai. Kukli moteris apdovanojimą priėmė drovėdamasi savo pasiekimų ir tikino apie tokį įvertinimą niekada net nesvajojusi.

„Man tai labai svarbus apdovanojimas. Labai džiugu. Nustebau, nes aš niekada net tokių svajonių neturėjau. Galvojau, kad dabar mano amžiuje jau viskas baigėsi, ramiai sau ilsiuosi ir sode dirbu“, – aprimus įspūdžiams kalbėjo I. Pinaitytė.

Daugiau kaip prieš penkiasdešimt metų kino pasaulyje pradėjusi dirbti I. Pinaitytė prisidėjo prie jau klasika tapusių lietuviškų filmų: „Niekas nenorėjo mirti“ (rež. Vytautas Žalakevičius), „Ave, vita“ (rež. Almantas Grikevičius), „Jausmai“ (rež. Algirdas Dausa, Algimantas Grikevičius), „Faktas“ (rež. Algimantas Grikevičius) ir kitų. Kino režisierė atskleidė, kad kinas jos gyvenime atsirado spontaniškai.

„Besimokydama rusų kalbos literatūrą, tiesiog norėjau kažkur įsidarbinti, kad galėčiau užsidirbti. Taip atsiradau kino sferoje. Pradėjau dirbti, pradėjo sektis, todėl ir pasilikau. Iš pradžių padėdavau filmams kurti muziką, po to prasidėjo rimtas ir savarankiškas darbas su filmais. Dirbau ir su Marijonu Giedriu, Arūnu Žebriūnu, Raimondu Vabalu ir kitais“, – pasakojo kino režisierė pridurdama, kad literatūros studijų pagrindai padėjo perprasti ne vieną kino filmą.

„Į užtarnautą poilsį išėjau jau daugiau nei prieš dvidešimt metų, bet turėjau minčių dar grįžti į kiną. Teko šiek tiek dirbti su reklamomis. Ten susipažinau su kompiuteriu“, – pasakojo garbingą amžių pasiekusi I. Pinaitytė.

„Auksinės gervės“ laureatė prisipažino, kad lipdama atsiimti šios ypatingos statulėlės, labai jaudinosi: „Ceremonija buvo labai graži, viskas buvo labai gražu. Bet aš labai jaudinausi, viskas man buvo neįprasta. Aš nesu iš kalbėtojų, aš esu daugiau klausytoja.“

Šiemet Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA įsteigė specialų piniginį prizą „Auksinės gervės“ laureatei. Todėl be prestižinės gervės statulėlės I. Pinaitytei buvo įteiktas ir nemenkas piniginis prizas.

Lietuvių kino akademijos (LiKA) prizas – „Auksinę gervę“ – yra teikiama už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui. Iki šiol šią statulėlę yra gavusios legendinės aktorės Gražina Balandytė, Vaiva Mainelytė, Eugenija Pleškytė, aktoriai Donatas Banionis ir Regimantas Adomaitis, operatorius Jonas Gricius, režisieriai Marijonas Giedrys ir Arūnas Žebriūnas, kino dailininkas Algirdas Ničius.

Kategorijos: Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė