Kėdainiuose vėl rinksis varnų valgytojai (1)

varniena_kedainietis.lt

Varniena | kedainietis.lt nuotr.

Šį savaitgalį, birželio 4 d. 17 val. Kėdainiuose prasidės tradicinė varnaėdžių šventė. Kiek neįprastas lietuviškai virtuvei  varnienos valgymo renginys rengiamas jau tryliktąjį kartą.

Kiekvienais metais šimtai smagurių ir smalsuolių vyksta į Kalnaberžės miestelį Kėdainių rajone ir ragauja varnienos. Varnos yra sugaunamos ir apdorojamos, o mėsa marinuojame specialiame marinate. Varnienos paruošimas trunka net kelias paras. „Varnaėdžių šventė – tai tradicinis renginys, kur susirenka ne tik visa bendruomenė, bet ir atvyksta svečiai iš kitų miestų. Tiems, kas dar neragavo šio patiekalo – tai puiki proga nustebinti ir palavinti savo skonio receptorius“, – sako žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė. Šiemet vėl ketinama paruošti daugiau nei 240 varniukų. O kam varniukų skonis nepatiks, galės paragauti ūkininkų atvežtų gaminių.

Dar XIX a. pabaigoje ir XX-ojo pradžioje varnas medžiodavo Kalnaberžės dvaro šeimininkas Piotras Stolypinas, tai buvo jo savotiška pramoga. Sakoma, kad būtent jis atgaivino seną varnų valgymo paprotį.

Renginio pradžia jau šį šeštadienį 17 val. Kalnaberžės miestelyje, Kėdainių raj.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė