Algirdui Knystautui paskirta profesoriaus Kudabos 2016 m. premija (0)

Algirdas_Knystautas_wikipedija.org

Algirdas Knystautas | wikipedija.org nuotr.

Birželio 3 d., 14.30 val. Aplinkos ministerijoje, minint Pasaulinę aplinkos dieną, judėjimo „Už gamtą“ vadovui Algirdui Knystautui bus įteikta prestižinė profesoriaus Kudabos 2016 m. premija.

Algirdas Knystautas – gamtos mokslų daktaras, ornitologas, fotografas, visuomenės veikėjas, žurnalistas.

Algirdo, kaip tikro gamtininko iš prigimties, istorija prasidėjo jam tebūnant ketverių. Gyvendamas su savo seneliais, šviesios atminties Lietuvos liaudies rašytoju Juozu Paukšteliu ir nusipelniusia mokytoja Brone Paukšteliene, pradėjo labai domėtis paukščiais, slaugė sužeistą kovą.

Tokio pat amžiaus tėvo nuvestas į gegužės 1-sios demonstraciją Kėdainiuose, į senelio klausimą,  ką gi ten matė, atsakė – tris karves prie Nevėžio.

Toliau gyvenimas vystėsi audringai. Po studijų Vilniaus Universitete ėmėsi leidybinės veiklos, išleido eilę knygų Lietuvoje bei užsienyje. Vadovaudamas tarptautinėms ornitologinėms ekspedicijoms, išmaišė visą pasaulį ir lankėsi 143 šalyse ir teritorijose visuose žemynuose.

Daug labai žymių ir garsių asmenybių jam teko laimė sutikti ir dirbti kartu. Tai prof.R.Kazlauskas, dr.Vladimiras Flintas, prof.R.Dolnikas, seras Peter’is Scott’as, Gerald’as Durrell’as, prof. Birutė Galdikas, prof. V.Antanaitis  ir daugelis kitų.

Lietuvoje drauge su teatro režisieriumi Gintaru Varnu įsteigė visuomeninį judėjimą „Už gamtą“ bei paukščių stebėtojų klubą „Aves Lituania”.

Prof. Č.Kudabos premija Algirdui skiriama už nuopenus gamtosaugai ir gamtosauginiam švietimui.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė