Naujos redakcijos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo projektas skinasi kelią (0)

teatras.lt nuotr.

teatras.lt nuotr.

Gegužės 31 d. posėdyje Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas (VVSK) iš esmės pritarė naujos redakcijos teatrų ir koncertinių įstaigų įstatymo projektui (XIIP-3935).

Šiuo projektu siūloma pakeisti galiojantį įstatymą ir nustatyti nacionalinių, valstybinių ir savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų veiklos specifiką atitinkantį valdymo ir finansavimo modelį bei tobulinti valstybinį valdymą profesionaliojo scenos meno srityje.

Taip pat siūloma įtvirtinti specifines nuostatas, susijusias su biudžetinių nacionalinių, valstybinių, savivaldybių teatrų ir koncertinių įstaigų pertvarkytų į viešąsias įstaigas, kurių vienintelis savininkas yra valstybė arba savivaldybė, valdymu, finansavimu, turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo patikėjimo teise ar patikėjimo teise pagal patikėjimo sutartį teisiniu reguliavimu.

Komitetas pasiūlė pagrindiniam komitetui, kad Nacionalinio, valstybinio ir savivaldybės teatro ir koncertinės įstaigos vadovas, dirbantis pagal darbo sutartį, gali eiti šias pareigas ne neribotą kadencijų skaičių kaip siūloma projekte, o tik dvi kadencijas iš eilės.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė