Lietuvos kultūros taryba kviečia į forumą (0)

Lietuvos kulturos taryba_youtube.com

Lietuvos kultūros taryba | youtube.com nuotr.

Birželio 6 d. 14 val. Lietuvos kultūros taryba kultūros ir meno kūrėjus bei organizacijų atstovus kviečia į Vilniuje rengiamą forumą (Energetikos ir technikos muziejuje), skirtą aptarti kultūros laukui aktualius klausimus.

Praėjusiais metais gausaus kultūros įstaigų atstovų iš įvairių Lietuvos miestų dėmesio sulaukusiame forume koncentruotasi ties pačios LKT veiklos principais, identifikuoti ir aptarti daugiausia diskusijų kėlę kultūros finansavimo modelio aspektai. Tuo tarpu šiųmečiame LKT forume siūloma plačiau pažvelgti į kultūros lauką ir pasikalbėti keliomis aktualiomis temomis.

LKT forumo metu paraleliai rengiamos trys su kultūros politikos prioritetais susijusios diskusijos, kuriose bus nagrinėjami kultūros sklaidos regionuose („Apie bendruomenes ir parašiutus“), kokybinio kultūros įstaigų augimo ir auditorijos ugdymo („Apie augimą ir auginimą“), kultūros tapatumo ir jo pristatymo klausimais („Apie Lietuvas ir šimtmetį“).

Be to, bus pristatyti šių metų Lietuvos kultūros tarybos paskirstyto finansavimo rezultatai ir tendencijos, planai kitam finansavimo etapui, rudenį numatomi edukaciniai renginiai. Forume pasisakys Lietuvos kultūros tarybos nariai, kviestiniai kultūros ir meno organizacijų atstovai, o jų diskusijas moderuos Eglė Deltuvaitė (ES programa „Kūrybiška Europa“), Jolanta Kryževičienė (LRT Kultūros programų redakcija) ir Kristupas Sabolius (Vilniaus universitetas).

Dalyvauti forume ir įsitraukti į diskusijas kviečiami visų kultūros organizacijų atstovai ir visi suinteresuoti kultūros lauko aktualijomis. Tokie susitikimai, pasak LKT pirmininkės Dainos Urbanavičienės, būtini sėkmingai Tarybos veiklai.

„Lietuvos kultūros taryba, visų pirma, yra tam tikra kultūros sektoriaus savivaldos išraiška. Todėl norime ne tik pateikti visuomenei konkrečius rodiklius, bet ir pasikalbėti aktualiomis temomis. Strateginius uždavinius formuoti galime tik kalbėdamiesi ir diskutuodami, todėl visus labai kviečiame susitikti“, – teigia LKT pirmininkė Daina Urbanavičienė.

Lietuvos kultūros taryba buvo įkurta 2013 m. siekiant demokratizuoti kultūros finansavimo procesą. LKT, kuri kasmet disponuoja maždaug 15 mln. eurų Kultūros rėmimo fondo (KRF)  lėšų, sudaro literatūrologė Gintautė Žemaitytė, fotomenininkas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Stanislovas Žvirgždas, dailininkas Saulius Valius, bibliotekininkė Rima Maselytė, kultūros paveldo ekspertė, Lietuvos mokslo premijos laureatė Rūta Janonienė, teatro kritikas Vaidas Jauniškis, dirigentas Remigijus Vilys, architektas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Kęstutis Pempė, tautinių mažumų atstovė Pillė Veljataga ir Tarybos pirmininkė, kultūros vadybininkė Daina Urbanavičienė.

Įėjimas į LKT forumą yra laisvas, registracija nėra būtina. Planuojama daryti įrašą ir vaizdo įrašą patalpinti internete.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Laiko vinys, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė