JAV paminėtos Lietuvos prezidento K.Griniaus 150-tosios gimimo metinės (nuotraukos) (0)

JAV buvo paminėtos Lietuvos prezidento K. Griniaus 150-tosios gimimo metinės | S. Unguraičio nuotr.

JAV buvo paminėtos Lietuvos prezidento K. Griniaus 150-tosios gimimo metinės | S. Unguraičio nuotr.

Gegužės 29 d. Čikagos Lietuvių Tautinėse Kapinėse, JAV buvo paminėtos Prezidento Kazio Griniaus 150-tosios gimimo metinės.

Renginys prasidėjo iškilminga eisena Lietuvių Tautinėse kapinėse. Eisenoje matėsi Dariaus ir Girėno posto Nr 271 nariai, šauliai ir šaulės vadovaujami  Lietuvos šaulių sąjungos išeivijoje (LŠSI) vado Juliaus R. Butkaus, Skautai–Miško broliai ir kiti skautų sąjungos nariai, ateitininkai, Čikagos apylinkėse gyvenantys tautiečiai. K Griniaus 150 m pagerbimo iškilmes pradėjo kunigas dr. V. Aušra, toliau žodį tarė Lietuvos Respublikos Generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas. Amerikos lietuvių tarybos (ALT) pirmininkas Saulius Kuprys.

Visi jie gražiai apibūdino K. Griniaus gyvenimą ir jo indėlį į Lietuvos to meto gerovę. Primine, kad jo skelbtos mintys neprarado vertės ir  mūsų dienomis. Iškilmingai buvo perskaitytas Prezidento V. Adamkaus sveikinimas. Oficialų sveikinimą atsiuntė Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos partijos pirmininkas R. Karbauskis, geriausi linkėjimai perduoti ir nuo Lietuvos Respublikos diplomatų.

Prezidento atminimas pagerbtas tylos minutė, sugroti Lietuvos ir JAV himnai, taipat Tautinių kapinių direkcija apdovanojo atminimo planketemis R Dirvonį ir K Juodvalkį, JAV dimisijos kariškius.

2016-ieji Kazio Griniaus metai | Rengėjų nuotr.

2016-ieji Kazio Griniaus metai | Rengėjų nuotr.

Minėjimo rengėjai dėkoja Tautinių kapinių Prezidentu A. Buntinui ir jungtiniam Čikagos lietuvių organizacijų ir talkininkų komitetui gražiai surengusiam ši atmintina sukaktuvinį renginį. Džiugu, kad Prezidento K. Griniaus gyvenimas ir darbai Tėvynės labui neužmiršti ir už Atlanto. Jo gyvenimas liudija – tai Prezidentas nuo Dievo ir Tautos.

Dr. Kazys Grinius gimė 1866 m. gruodžio 17 d. Selemos Būdoje, Marijampolės apskrityje. Lietuvos politikas, visuomenės ir kultūros veikėjas, humanistas, vienas pirmųjų Lietuvos demokratų, varpininkas, gydytojas, švietėjas, visuomenės sveikatos aktyvistas, publicistas, knygnešys. Steigiamojo Seimo komiteto, rengusio Lietuvos Konstituciją, pirmininkas, Steigiamojo, I, II ir III Seimų narys. Šeštasis Lietuvos premjeras (1920 m. lapkričio 19 d. – 1922 m. sausio 18 d.), pirmasis premjeras, vadovavęs parlamentinei Lietuvos vyriausybei. Trečiasis Lietuvos Respublikos Prezidentas (1926 m. birželio 7 d. – gruodžio 17 d.). Paskutinis demokratiškai išrinktas tarpukario Lietuvos Prezidentas. Vienas iš Demokratų partijos bei Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos steigėjų ir vadovų. Po mirties apdovanotas Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiumi už žydų kilmės Lietuvos žmonių gelbėjimą per Holokaustą. Mirė 1950 m. birželio 4 d. Čikagoje, Ilinojaus valstijoje, JAV.

Kategorijos: Naujienos, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė