Vyriausybėje tartasi, kaip toliau gerinti smulkiojo ir vidutinio verslo sąlygas (1)

Žuvys | Mindūnų Amatų centro nuotr.

Žuvys | Mindūnų Amatų centro nuotr.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, pirmadienį susitikęs su Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) tarybos atstovais, išklausė pasiūlymus dėl jau priimtų ir dar planuojamų priimti teisės aktų, taip pat Seimo narių inicijuotų projektų, diskutavo, kaip būtų galima toliau gerinti šio sektoriaus verslo sąlygas.

Susitikimo metu sutarta iki birželio 15 d. dar kartą aptarti su SVV atstovais Ūkio ministerijos parengtą Smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatymo pakeitimo projektą. Per ateinančias savaites dialogo būdu, įtraukiant Ūkio ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos ir SVV tarybos atstovus, bus toliau tikslinamas SVV tarybos tikslų ir funkcijų apibrėžimas numatomame įstatymo projekte. Taip siekiama SVV atstovus, kaip patariamąjį balsą, labiau įtraukti į sprendimų priėmimo procesą. Savanorystės principu veikiančios tarybos nariai yra pareiškę norą suteikti daugiau galių organizacijos sprendimams, ateityje siekti institucijos statuso.

SVV tarybos pirmininkė Dalia Matukienė išreiškė palaikymą Vyriausybės veiklai dėl verslo sąlygų gerinimo, taip pat sakė, jog tarp tarybos ir Vyriausybės vyksta glaudus bendradarbiavimas, kuris veda konkrečių rezultatų link.

Ministro Pirmininko teigimu, labai svarbu ir toliau mažinti naujų įmonių steigimo sąnaudas ir supaprastinti procedūras, plėsti elektroninės valdžios paslaugas, gerinti prieigas prie finansavimo šaltinių. „Šiuo metu Lietuvoje didžioji dalis struktūrinių fondų lėšų skiriama būtent smulkaus ir vidutinio verslo skatinimui, mūsų tikslas – ir toliau ugdyti gyventojų verslumą“, – kalbėjo premjeras.

Vyriausybės vadovo teigimu, teikiant konsultacijas naujai verslą pradedantiems žmonėms, labai svarbu užtikrinti ne tik kokybę, bet ir prieinamumą, ypač vykdantiems individualią veiklą. Pasitelkiant Europos Sąjungos struktūrines lėšas, jau nuo birželio vidurio pradės veikti priemonė „Verslo konsultantas“, sudaranti galimybę asmenims, vystantiems SVV, teikti paraiškas aukštos kokybės konsultacijoms gauti.

Posėdžio metu SVV tarybos atstovai kėlė klausimą dėl pakuočių atliekų tvarkymo reikalavimų įgyvendinimo. Jų teigimu, mažos parduotuvės, dažniausiai esančios kaimiškose vietovėse, reikalavimų įgyvendinti negali – dauguma kaimo parduotuvių yra įsikūrusios mažose patalpose ir neturi galimybės surinkti vienkartines pakuotes.

Vyriausybės vadovas įpareigojo Aplinkos ministerijos atstovus organizuoti susitikimus su prekybos įmonių atstovais ir užstato už vienkartines pakuotes sistemos administratoriumi, kiekvienu atskiru atveju išnagrinėti verslininkų keliamas problemas visoje Lietuvoje.

Ministro Pirmininko teigimu, Vyriausybė ir toliau skirs daug dėmesio smulkiajam ir vidutiniam verslui, skatins žmones, ypač jaunimą, užsiimti socialiniu verslu, steigti naujas įmones – tam numatoma kurti palankią teisinę aplinką, finansinę ir mokestinės paramos sistemą. Taip pat kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ bus teikiamos konsultacijos, organizuojami verslumo skatinimo renginiai, kuriami bendradarbystės centrai. Kitas tokio formato susitikimas numatytas dar šią vasarą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė