Seime pristatoma dailyraščio konkurso laimėtojų darbų paroda (nuotraukos) (0)

rasom.lt nuotr.

rasom.lt nuotr.

Birželio 1 d., trečiadienį, 12.30 val. Spaudos konferencijų salėje (Seimo II rūmai) bus atverta nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom! 2016“ darbų paroda. Parodos globėja – Seimo narė Dalia Teišerskytė.

Jau šeštą kartą vykusiame konkurse norą dalyvauti parodė ir pirmajam konkurso turui savo darbus atsiuntė 4339 dalyviai, o švietimo įstaigose rašė 15 532 mokinių.

Konkurse kiekvienoje grupėje – 3–6 klasių ir 7−12 klasių moksleivių, suaugusiųjų – varžėsi po 10 dalyvių. Galutinėje rikiuotėje išrinkti trys dailiausia ir viena originaliausia rašysena išsiskiriantys Lietuvos gyventojai. Jauniausiųjų grupėje dailiausiai rašančia pripažinta Viltė Gečytė, Molėtų pradinės mokyklos mokinė, antroje grupėje – Rugilė Užusėnaitė iš Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos, o suaugusiųjų – Ilona Banevičienė iš Kėdainių. Originaliausias dailyraštis – Vilniaus Pliaterytės progimnazijos raštinės vedėjos Rasos Lukšienės.

Nacionalinio konkurso „Rašom!“ komisijos pirmininkė, Lietuvių kalbos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja akademikė prof. Grasilda Blažienė teigia, kad puoselėti rašymą ranka elektronikos ir klaviatūrų amžiuje yra nepaprastai svarbu. „Manau, kad siekimas rašyti dailiai ugdo daugelį asmens charakterio bruožų: pastabumą, dėmesingumą, susikaupimą, tvarkingumą, estetinį skonį. Šių savybių šiandienos gyvenime labai reikia, nes dėl itin greito gyvenimo tempo ir padidėjusio informacijos srauto jas vis sunkiau išsiugdyti“, – sako prof. G. Blažienė.

Nacionalinio dailyraščio konkurso sumanytojo Artūro Tumino teigimu, šiuo konkursu siekiama Lietuvoje populiarinti rašymą ranka ir ugdyti taisyklingo, aiškaus ir estetiško rašymo įgūdžius.

Paroda bus eksponuojama birželio 1–15 dienomis.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė