„Įdomioji inžinerija“: kova su šalčiu, karščiu ir… duobėmis (video) (0)

duobetos gatves_mokslosriuba.lt

Duobėtos gatvės | mokslosriuba.lt nuotr.

Kaip šaltis gali padėti medikams ir kaip gali mus nužudyti? Ar gali šaltis ir karštis būti išvien? Ką bendro turi klimato kaita su duobėmis ir provėžomis gatvėse? Kuo bitumas yra panašus į sviestą arba į šokoladą? Ką turi bendro medžių kamienai ir mūsų gatvių mėginiai? Kaip vanduo ir ledas sprogdina mūsų gatves? Šiuos rebusus narplioja „Įdomiosios inžinerijos“ vedėjai, kurie iš Kelių tyrimo instituto keliauja pas Lietuvos kelininkus ir klausia, kaip nereikia taisyti duobių ir provėžų.

Pirmieji Nepriklausomybės metai buvo sunkūs, galime suprasti norą ir sutaupyti, ir suremontuoti. Bet kaip prie provėžų prisidėjo klimato kaita? Mūsų nebestebina žiemą pavasario orai, o pavasarį – žiemos orai. Meteorologai fiksuoja vieną po kito temperatūros rekordą. Taip ir kelininkai kas metus pastebi vis didesnės ir greičiau atsirandančias provėžas. Lyg to būtų maža, kelias turi kitą priešininką – šaltį. Šaltis bei vanduo yra tas sprogstamas mišinys, kuris suardo stiklą, plieną ir asfalto dangą. Būtent vanduo ir šaltis yra duobių priežastis. Bet kaip reikia teisingai suremontuoti provėžą arba kelio duobę? Galvojate užasfaltuoti? Nieko panašaus! Įsijunkite „Įdomiąją inžineriją“ ir sužinokite kaip nereikia remontuoti kelio duobių.

TV laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva populiarinti mokslą visuomenėje. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kas antrą trečiadienį 22:00 val. per LRT Kultūros kanalą. „Mokslo sriuba“ kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdų aruodai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė