Ukrainoje Seimo Pirmininkei L.Graužinienei įteiktas garbingas apdovanojimas (1)

D. G. Barysaitės nuotr.

D. G. Barysaitės nuotr.

Už ypatingus nuopelnus vystant strateginį bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Ukrainos ir indėlį į saugumo politiką Ukrainos nacionalinė saugumo ir gynybos taryba apdovanojo Seimo Pirmininkę Loretą Graužinienę I laipsnio garbės ženklu. Apdovanojimą Lietuvos parlamento vadovei įteikė Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksandras Turčynovas.

Susitikime su juo Seimo delegacija taip pat aptarė Ukrainoje vykdomų reformų svarbą, Ukrainos pažangą ir eurointegracinius procesus, pasirengimą NATO viršūnių susitikimui, Minsko susitarimų vykdymą.

O. Turčynovas supažindino delegacijos narius ,,su aštrėjančia situacija Rusijos agresijos zonoje Ukrainos Rytuose“. „Vien per gegužės mėnesį konflikto zonoje 23 Ukrainos kariai žuvo, 90 – sužeista. Rusija nėra trečioji šalis, o tiesioginė konflikto dalyvė“, – kalbėjo Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius, akcentuodamas, kad sankcijų Rusijai klausimas negali būti atsietas nuo Krymo okupacijos.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė pabrėžė būtinybę suaktyvinti Ukrainos ir jos partnerių pastangas, kuriant taiką, atstatant Ukrainos teritorinį vientisumą, ir burti tarptautinę koaliciją, palaikančią Minsko susitarimų įgyvendinimą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė