Masčio ežero pakrantėje surengtas tykus poezijos vakaras (nuotraukos) (0)

Šventės rengėjų nuotr.

Šventės rengėjų nuotr.

Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016 garsina skirtingas kultūros ir meno sritis. Ypatingai jaukų ir malonų gegužės 28 d. vakarą telšiškiams bei atvykusiems miesto svečiams sukūrė Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos darbuotojos. Masčio ežero pakrantėje pradėtas vakaro poezijos skaitymų ciklas „Mėnesienos kuždesiai“.
Ežero prieglobstyje menininkai rinkosi į literatūrinį-muzikinį vakarą „Eilėraščio ir tylos ilgesyje“. Jaukumu, romantika ir maloniomis emocijomis alsuojantį sambūrį pradėjo aktorius ir dainuojamosios poezijos atlikėjas Jokūbas Bareikis. Renginį vedė Buožėnų kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Agnė Jakavičiūtė. Literatus pasveikino Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, LR Seimo narys Valentinas Bukauskas.

Poezijos vakare naują eilėraščių skrynelę atvėrė tarptautinio poezijos šventės „Poezijos pavasaris – 2016“ svečiai: poetas, vertėjas Eugenijus Ališanka, poetė iš Ukrainos Halina Kruk, JAV lietuvių poetė Eglė Juodvalkė, poetas ir žurnalistas Viktoras Rudžianskas, poetai Algirdas Dačkevičius, Vytautas Stulpinas, Petras Gintalas bei Zita Mažeikaitė, poetas, prozininkas Tadas Žvirinskis ir aktorius Ramūnas Abukevičius. Kintanti ir nepastovi, emocinga, jautri ir džiugi – štai kokia yra poezija, kurią skaitė autoriai. Tai 52-asis tarptautinis poezijos renginys, surengtas Telšiuose.

Poezijos pavasaris pats seniausias poezijos renginys Lietuvoje. Jo pradžia – 1965 metai, renginio simbolis – Stasio Krasausko „Poezijos paukštė“. „Poezijos pavasaris 2016“ – tradicinė literatūros šventė, rengiama Lietuvoje ir užsienio valstybėse: Airijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Baltarusijoje, Šveicarijoje ir kt. Galima teigti, kad jis išties tiesiogiai vykdo poezijos skleidimą Lietuvoje. Be to, kad vyksta patys įvairiausi renginiai šalies didmiesčiuose, tuo pat metu poetų ekipažai išvažiuoja į kitus miestus ir miestelius tam, kad paskaitytų poezijos, susitiktų su skaitytojais, švietėjais, moksleiviais. Vienas tokių susitikimų įvyko ir šiųmetėje Lietuvos kultūros sostinėje – Telšiuose. Ciklas „Vakaro poezija. Mėnesienos kuždesiai“ vyks visą vasarą, tad skaitytojų ir skaitovų laukia dar ne vienas susitikimas. Per gegužės mėnesį įvyko per 140 susitikimų, kurie sutraukė klausytojus iš visos Lietuvos. Šventės išvakarėse išleidžiamas naujų eilėraščių, poezijos vertimų almanachas „Poezijos pavasaris“.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė