Italų kalbininkas, baltistas P.U.Dini apdovanotas garbės ženklu (0)

italu kalbininkas_lrkm.lt

lrkm.lt nuotr.

Gegužės 28 d. Venecijos architektūros bienalės Baltijos pavilijone už Lietuvos kultūros sklaidą per kalbą ir jos tyrimus, vertimų inicijavimą, bendradarbiavimą su leidyklomis, poezijos pristatymą Italijoje bei nuoseklią ir aktyvią veiklą Pizos universiteto Baltų filologijos katedroje, kultūros ministerijos aukščiausiu apdovanojimu, garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“, apdovanotas italų kalbininkas, baltistas prof. Habil. Dr. Pietro Umberto Dinis.

Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo kultūros ministras Šarūnas Birutis, LR ambasadorė Italijoje Jolanta Balčiūnienė. Įteikdamas apdovanojimą kultūros ministras pasidžiaugė, kad P. U. Dinis, pradėjęs domėtis baltų kalbomis dar devintojo dešimtmečio pradžioje, kai jomis mažai kas domėjosi, ir iki šių dienų dirba jas tyrinėdamas ir populiarindamas Italijoje.

Daugiau nei 30 metų lietuvių ir kitas baltų kalbas tyrinėjantis P. U. Dinis gavęs apdovanojimą džiaugėsi ilgalaikiu bendradarbiavimu su įvairiomis Lietuvos akademinėmis ir kultūros institucijomis bei nuolatiniu abipusiu dėmesiu. Akademikas pabrėžė, kad jo misija dar nebaigta ir pareiškė susirūpinimą vienintelės Italijoje Baltų filologijos katedros Pizos universitete ateitimi bei teigė, jog kurti Baltų filologijos ateitį Italijoje yra tas pats, kas plėsti ir puoselėti Italijos ir Lietuvos kultūros ryšius.

P. U. Dinis yra parašęs keliolika veikalų baltistikos tematika lietuvių, italų ir anglų kalbomis, įkūrė ir redaguoja italų baltistikos žurnalą „Res Balticae“. Kalbininkas yra vienas aktyviausių Lietuvos literatūros vertėjų į italų kalbą, išvertęs ir išleidęs žymiausių Lietuvos poetų ir rašytojų darbus. Tarp jų – Justino Marcinkevičiaus, Vytauto Mačernio, Kazio Bradūno, Tomo Venclovos, Sigito Gedos, Marcelijaus Martinaičio, Juozo Apučio, Broniaus Radzevičiaus, Jurgos Ivanauskaitės, Jono Meko, Leonido Donskio ir daugelio kitų Lietuvos autorių kūrinius.

Už nuopelnus lituanistikai P. U. Dinis yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordinu, Baltijos šalių mokslų akademijų medaliu, Iglesijos premija, Humboldto W. F. Besselio premija, J. Endzelyno premija, Šv. Jeronimo premija. Už profesionaliai ir meniškai išverstus kūrinius bei lietuvių literatūros ir kalbos populiarinimą Italijoje, du kartus apdovanotas „Poezijos pavasario“ prizu, už lietuvių poezijos vertimus.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė