Mirė žinomas folkloristas ir muzikantas Gintautas Gabalis (1)

Gintautas Gabalis (1963–2016) | Feisbuko nuotr.

Gintautas Gabalis (1963–2016) | Feisbuko nuotr.Gegužės 28 d.

Gegužės 28 d. po sunkios ligos mirė žinomas folkloristas ir muzikantas Gintautas Gabalis (1993–2016). Trisdešimtuosius savo gyvenimo „Skamba skamba kanklius“ Gintautas regės jau iš anapusybės. Dideles kančias iškentęs ir alinančius skausmus patyręs, šis nuostabus žmogus, didelis tautos patriotas ir puikus muzikantas mirė turėdamas tik 52 metus.

„Nenutrūkstančiame „Skamba skamba kanklių“ šventės šurmulyje šoksime ir dainuosime ir iki pat uždarymo būsime visai šalia Gintauto. Elgsimės kaip senovės baltai, šokę ir dainavę, kai žmogus užbaigia kančių kelią, o verkę, kai gimęs kūdikėlis juo dar tik pasuka. Tikėkime, kad jis mus visus supras, o tas gyvenimo ir mirties persimaišymas atrodys visai nekeistai, o netgi simboliškai. „Skamba skamba kanklių“ folkloro šventė jam buvo viena didžiausių švenčių, kurioje jis kasmet grodavo nuo 1986 metų. Gintauto armonika jau nutilo. Pasidalinkite šia žinia su jį pažinojusiais“, – pranešdime apie G. Gabalio mirtį Alkas.lt redakcijai rašo jo bendražygė, folkloristė, Vilniaus įgulos karininkų ramovės folkloro ansamblis „Vilnelė“ meno vadovė Laima Purlienė.

Velionis yra pašarvotas Vilniaus Šventų Jonų bažnyčioje. Atsisveikinti su Velioniu čia galima šiandien (sekmadienį) nuo 15 valandos. Gintauto bendražygiai prašo ateiti apsirengus tautiniais drabužiais ir su auka nelaimės ištiktai šeimai.

Karstas bus išnešamas gegužės 30 d., pirmadienį, 14 valandą, o laidotuvės vyks Vilniaus Karveliškių kapinėse.

Gintas Gabalis

Gintautas Gabalis (1963–2016) | asmeninė nuotr.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė